Şehit Annesinden Cezaevi Tepkisi - Son Dakika

Şehit Annesinden Cezaevi Tepkisi

24.11.2017 20:05

Şehit annesinden cezaevi tepkisi BALIKESİR - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, atıl hastane binasının cezaevine dönüştürülmesine, şehit oğlunun tazminat parasını bağışlayan 80 yaşındaki Şerife Çıkıkçı da tepki gösterdi.

Şehit annesinden cezaevi tepkisi

BALIKESİR - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, atıl hastane binasının cezaevine dönüştürülmesine, şehit oğlunun tazminat parasını bağışlayan 80 yaşındaki Şerife Çıkıkçı da tepki gösterdi.

1989 yılında Mardin Nusaybin'de görevi başında şehit düşen er İsmail Çıkıkçı'nın ailesine ödenen şehitlik tazminatı hastane inşaatının ilk bağışı olarak dernek yönetimine teslim edilmişti. Şehidin kan parasıyla temeli atılan binanın cezaevine dönüştürülecek olması ailesini derinden yaraladı. 80 yaşındaki anne Şerife Çıkıkçı ve kardeş Hasan Çıkıkçı, binanın cezaevi olarak kullanılmak istenmesine, "Hakkımızı helal etmiyoruz" diyerek tepki gösterdi. Anne Çıkıkçı, "Biz oğlumuzun kan parasıyla hastane yapılacak, hastalar şifa bulacak veya okula dönüşecek, çocuklar okuyacak diye beklerken, şimdi burasının cezaevi olacağı söyleniyor. Biz bağışı cezaevine yapmadık. Oğlumuzun üç ayda bir bankaya yatan şehit maaşı ile de öğrenci okutuyoruz. Bu kararla acımızı tazelediler" diye konuştu.

Cezaevi projesine eski Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu da karşı çıkarak, "İlkokula 20 metre mesafeye cezaevi kurulması mantık dışı. Yönetmelikte okulların karşısına içkili mekan ve gazino gibi işletmelerin yapılamayacağı belirtilmiş, ancak cezaevi ibaresine yer verilmemiş. İlköğretim okulunun karşısına cezaevi yapılmasına asla müsaade edilmemeli. Bu durum çocukların pedagojik yapısını olumsuz etkiler" dedi.

Şehit Annesinden Cezaevi Tepkisi
Şehit Annesinden Cezaevi Tepkisi
Şehit Annesinden Cezaevi Tepkisi
Şehit Annesinden Cezaevi Tepkisi

YORUMLAR
500
Mardin'de otomobil ile motosikletin çarpışması sonucu 2 kişi ağır yaralandı Mardin'de otomobil ile motosikletin çarpışması sonucu 2 kişi ağır yaralandı Mardin'de gençlik koşusu düzenlendi Mardin'de gençlik koşusu düzenlendi Son dakika 3. sayfa: Mardin'de trafik kazası: 1 yaralı Son dakika 3. sayfa: Mardin'de trafik kazası: 1 yaralı
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Şehit Annesinden Cezaevi Tepkisi - Son Dakika


Advertisement