Son Dakika Haberleri: Şehit Cenazesinde Gözyaşları Sel Oldu! Şehit Kızının Son Bakışı Yürekleri Dağladı

Şehit Cenazesinde Gözyaşları Sel Oldu! Şehit Kızının Son Bakışı Yürekleri Dağladı

2 yıl önce

Isparta'da düşen uçakta şehit olan Astsubay Ömer Kadir Arlı, Eskişehir'de toprağa verildi. Şehidin acılı annesi cenazede fenalaşırken, küçük kızının tabuta son bakışı yürekleri dağladı.

Isparta'da eğitim uçuşu yapan Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçağın düşmesi sonucu şehit olan Hava Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa ve Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı'nın cenazeleri, memleketleri Ordu'ya getirildi.

Şehit askerlerden Hava Uçak Bakım Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Kadir Arlı, Eskişehir'de toprağa verildi. Şehidin eşi ve 8 yaşındaki kızı törende gözyaşlarına boğuldu.

CENAZELERİ ASKERİ UÇAKLA GÖNDERİLDİ

Eskişehir'deki törenin ardından Karamustafa (39) ile Odabaşı'nın (34) naaşları, askeri uçakla Ordu- Giresun Havalimanı'na getirildi.

Şehit Karamustafa'nın babası Sebahattin Karamustafa ve annesi Nezahat Karamustafa ile şehit Odabaşı'nın babası Mehmet Şefik Odabaşı ve annesi İnci Odabaşı ile şehit eş ve çocukları da askeri uçakla havalimanına geldi.

BAKAN CANİKLİ'DEN TAZİYE MESAJI

Havalimanındaki karşılama töreninde, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, şehitlerin ailelerine taziyelerini iletti.

Şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları, meslektaşlarının omzunda taşınarak cenaze nakil aracına konuldu.ŞEHİT YAKINLARI GÖZYAŞI DÖKTÜ

Törenin ardından son yolculuklarına uğurlanmak üzere Karamustafa'nın naaşı Fatsa ilçesine, Odabaşı'nın cenazesi Altınordu ilçesine gönderildi.

Törene, şehitlerin yakınlarının yanı sıra Milli Savunma Bakanı Canikli, Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, milletvekilleri, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile diğer ilgililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İngiltere'deki Müzede Yanlış Asansöre Binen Türk Akademisyen, Tarihi Aydınlattı Hasta Çocuklar Ağlayarak Sıra Beklerken Doktor Bilgisayarından Oyun Oynadı

Sürücü Kursu Yöneticileri, Adını Bile Yazamayan 78 Kişiye Ehliyet Verdi