Şehit Astsubay Hüseyin Gümüş'ün Baba Ocağına Ateş Düştü - Son Dakika

Şehit Astsubay Hüseyin Gümüş'ün Baba Ocağına Ateş Düştü

4 yıl önce

Şehit Astsubay Hüseyin Gümüş'ün baba ocağına ateş düştü DİYARBAKIR'ın Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin tuzakladığı bombanın patlatılması sonucu çöken binada enkaz altında kalan 3 askerden biri olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Hüseyin Gümüş'ün Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'ndeki evine ateş düştü.

Şehit Astsubay Hüseyin Gümüş'ün Baba Ocağına Ateş Düştü, System.String[]

Şehit Astsubay Hüseyin Gümüş'ün baba ocağına ateş düştü


DİYARBAKIR'ın Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin tuzakladığı bombanın patlatılması sonucu çöken binada enkaz altında kalan 3 askerden biri olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Hüseyin Gümüş'ün Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'ndeki evine ateş düştü.


Jandarma Astsubay Üstçavuş Gümüş'ün Gölbaşı Eymir Mahallesi TOKİ konutlarındaki evine acı haberi vermek için Kaymakam Şahin Aslan, Gölbaşı Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Avcı, Belediye Başkanı Fatih Duruay ve askeri yetkililer gitti. Duruyay, askeri yetkililere ve şehidin ailesine başsağlığı dileğinde bulundu. 2 çocuk babası olan şehit Üstçavuş Gümüş'ün şehadet haberi, Gölbaşı İlçesi'ndeki ailesine verildi. Acı haberin ardından şehidin evinin bulunduğu binaya Türk bayrakları asıldı. Gölbaşı Belediye ekipleri de şehit Gümüş'ün evinin önüne taziye çadırı kurdu. Ayrıca Gümüş'ün evinin önünde polis ekipleri ve ambulanslar da hazır bulundu.


Şehidin eşi Kıymet Gezginci Gümüş'ün hemşire olduğu ve 4 yaşında bir erkek çocuğuklarının olduğu öğrenildi. Ordu'nun Perşembe İlçesi nüfusuna kayıtlı olan Hüseyin Gümüş'ün şehit olduğu haberini alan yakınları ve Gölbaşı HASVAK Devlet Hastanesi'nde hemşire olan eşi Kıymet Gezginci Gümüş'ün mesai arkadaşları, Gölbaşı'ndaki evine akın etti. Yaklaşık 6 aydır doğuda görevde olduğu öğrenilen şehit Astsubay Üstçavuş Gümüş'ün Ordu'daki ana ocağına da acı haber verildi.


Şehit Hüseyin Gümüş'ün Gölbaşı'nda aynı mahallenin 2 sokak yakınında oturan, Özel Kuvvetler'de görevli Konyalı Deniz Yüzbaşı Fatih Yaşar'ın da 10 Şubat 2016 tarihinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olmuştu.

Haber Yayın Tarihi: 19.02.2016 07:59 Kaynak: DHASon Dakika

Ödül töreninde sunuculuk yapan Pınar Altuğ, yırtmaçlı elbisesiyle dikkat çekti
Libyalı komutandan Türkiye'ye küstah tehdit: Gemilerini batıracağım Kanser sebebiyle ölen hastane çalışanı kadının cenazesi 8 yıl sonra toprağa verildi