Şehit Binbaşının Anısı Okul Kütüphanesinde Yaşatılacak - Son Dakika

Şehit Binbaşının Anısı Okul Kütüphanesinde Yaşatılacak

2 yıl önce

Kocaeli'nin Kartepe'de düşen askeri helikopterde şehit olan askerlerden Deniz Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz'in ismi, memleketi Gölcük'teki bir ortaokulun kütüphanesine verildi.

Şehit Binbaşının Anısı Okul Kütüphanesinde Yaşatılacak, System.String[]

Kocaeli'nin Kartepe'de düşen askeri helikopterde şehit olan askerlerden Deniz Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz'in ismi, memleketi Gölcük'teki bir ortaokulun kütüphanesine verildi.


Şehit Kütüphaneleri Topluluğu tarafından Cahit Külebi Ortaokulu'nda, 12 Ekim 2014'te Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde "S-70B Sikorsky" tipi askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Deniz Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz, Deniz Pilot Üsteğmen Çağrı Ceyhan, Astsubay Kıdemli Üstçavuş Mehmet Karakaşoğlu ve DSA Astsubay Üstçavuş Ömer Burak Öğüt'ün anısına oluşturulan ve şehit binbaşının adı verilen kütüphanenin açılışı yapıldı.


Açılışa, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Cengiz Topel Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral Alper Yenier, şehit binbaşı Akdeniz'in eşi Suna ile çocukları Sude ve Doruk Akdeniz katıldı. Törende, şehit annesi Ayşen ve babası Şeref Akdeniz de hazır bulundu.


Kaymakam Altıntaş, törende yaptığı konuşmada, açılışını gerçekleştirecekleri kütüphaneyle hem şehitlerin anısını yaşatacaklarını hem de okuldaki çocukların eğitimine katkı sağlayacaklarını ifade etti.


Kitap okumanın önemine değinen Altıntaş, teknoloji bağımlılığının çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerine dikkati çekti.


Konuşmaların ardından şehit binbaşının fotoğrafı, eşi Suna Akdeniz'e takdim edildi. Bu sırada Doruk Akdeniz'in babasının fotoğrafına sarılıp, öpmesi katılımcıları duygulandırdı.


Program, kütüphanenin açılış kurdelesinin kesilmesi ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Haber Yayın Tarihi: 12.10.2018 04:54 Kaynak: AASon Dakika

Pastane çalışanı, 10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan tutuklandı
Muhalifler, Esed rejiminin Halep kırsalındaki ilerleyişini durdurmak için operasyon başlattı SGK, emeklilere, memurlara ve işçilere toplu para iadesi yapacak