Şehit Er Ümit Akbaş'ın İsmi Yaşadığı Sokağa Verildi - Son Dakika

Şehit Er Ümit Akbaş'ın İsmi Yaşadığı Sokağa Verildi

Şehit Er Ümit Akbaş\'ın İsmi Yaşadığı Sokağa Verildi
Son Güncelleme: 14.09.2012 17:04

Şehit er Ümit Akbaş'ın ismi Fatih Belediyesi tarafından, oturduğu sokağa verildi.

Şehit er Ümit Akbaş'ın ismi Fatih Belediyesi tarafından, oturduğu sokağa verildi.

Fatih Karagümrük mahallesinde yaşayan Ümit Akbaş, 2 ay önce askerlik yaptığı Van'da teröristlerce şehit edilmişti. Edirnekapı şehitliğinde toprağa verilen Şehit Ümit Akbaş'ın ismi Fatih Belediyesince ailesiyle birlikte yaşadığı sokağa verildi. Cuma namazının ardından dualar eşliğinde şehit askerin ismini taşıyan sokak tabelası Belediye Başkanı Mustafa Demir ve şehidin babası Murat Akbaş tarafından yerine asıldı.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, herkese acı veren olaydan sonra şehidin ailesiyle yaşadığı sokağa her geldiğinde gururla geldiğini ve gittiğini belirterek, "Bu sokağın adı Şehit Ümit Akbaş oldu. Bu tabi hemen birden bire olmuyor. Bunun bir prosedürü var ve Fatih Belediyesi'nin bir meclisi var. Bunu meclise sunduk. Meclisteki tüm partilere mensup meclis üyesi arkadaşlarımız hepsinin ortak kanaatiyle bu sokağın adı değişti. dedi.

Şehidin babası Murat Akbaş ise Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'e teşekkürlerini ileterek, "Bizi yalnız bırakmayan mahalle sakinlerine çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Haklarınızı helal edin" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Şehit Er Ümit Akbaş'ın İsmi Yaşadığı Sokağa Verildi - Son Dakika


Advertisement