Şehit İtfaiye Erine Meslektaş Vefası - Son Dakika

Şehit İtfaiye Erine Meslektaş Vefası

06.01.2012 11:37
Şehit İtfaiye Erine Meslektaş Vefası, System.String[]

İzmir'in Karabağlar İlçesi'ndeki bir kapı imalathanesinde geçen yıl nisan ayında, tinerin buharlaşmasıyla oluşan gazın patlamasıyla çıkan ve 4 işçinin yaşamını yitirdiği yangını söndürmeye çalışırken şehit olan itfaiye eri Ozan Avşar'ı, meslektaşları unutmadı.

İzmir'in Karabağlar İlçesi'ndeki bir kapı imalathanesinde geçen yıl nisan ayında, tinerin buharlaşmasıyla oluşan gazın patlamasıyla çıkan ve 4 işçinin yaşamını yitirdiği yangını söndürmeye çalışırken şehit olan itfaiye eri Ozan Avşar'ı, meslektaşları unutmadı. İtfaiyecilerin teklifini kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ozan Avşar'ın adını, Bozyaka'daki itfaiye grubuna verdi. Şehit itfaiyecinin kimya bölümü mezunu olan eşi Gizem Avşar da, Çevre Sağlığı Daire Başkanlığı'nda daha önce göreve başlamıştı.

Geçen 16 Nisan'da Yeşillik Caddesi ile 5900 Sokak arasındaki, Şafak Odabaşıoğlu'na ait 'Odabaşı Kapı' adlı işyerinde patlama meydana geldi. İşyerindeki tinerin buharlaşıp sıkışmasıyla yaşanan patlamanın ardından çıkan yangın, yandaki parke dolu depoya sıçradı. Yangına müdahale eden ilk itfaiye ekibindeki görevlilerden 41 yaşındaki Tancu Kardaş, 35 yaşındaki Ozan Avşar, 50 yaşındaki Mustafa Anşin söndürmeye çalıştıkları istifli parkelerin devrilmesiyle yaralandı, 41 yaşındaki Hakan Çöplüoğlu ve 32 yaşındaki İsmail Çağlayan da dumandan etkilendi. Ozan Avşar tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Enkaz altından imalathanede çalışan işçiler Mustafa Kurt, Harun Cirit, Yener Erbaş ve Mustafa Demirala'nın da cesetleri çıkarıldı. Olayın ardından sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan, savcının itirazı üzerine tutuklanan işyeri sahibi Şafak Odabaşıoğlu hakkında, 'Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçlarından 15 yıl hapis cezası istemiyle İzmir 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan dava henüz sonuçlanmadı.

EŞİ İŞE YERLEŞTİRİLDİ

Arkeoloji mezunu olmasına rağmen iş bulamadığı için itfaiye eri olan Ozan Avşar'ın ailesi, öğrencilik yıllarından itibaren arkeolojik kazılara meraklı olan Avşar'ın, sık sık kitaplarını okuyup bilgilerini tazelediğini, kazı çalışmalarına katılmayı çok istediğini dile getirdi. Şehit itfaiye eri Ozan Avşar için düzenlenen törende, "Ozan Avşar bilmeli ki kızı, eşi ve ailesi bizlere emanettir" sözünü tutan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun talimatıyla, kimya eğitimi almış olan eşi Gizem Avşar, geçen temmuz ayında, bünyesinde Doğal Yaşam Parkı'ndan ilaçlama faaliyetlerine, kıyı temizliğine kadar geniş bir çalışma alanı bulunan Çevre Sağlığı Daire Başkanlığı'nda göreve başladı.

ADI DA YAŞATILACAK

Şehit itfaiye eri Ozan Avşar'ı meslektaşları da unutmadı. İtfaiye Daire Başkanlığı'nda görevli meslektaşları, Avşar'ın adının da yaşatılmasını istediklerini dile getirdi. İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır'ın teklifi Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından da kabul edildi. Gerekli işlemlerin yapılmasıyla birlikte, Ozan Avşar'ın adı, Bozyaka Eskiizmir Caddesi üzerindeki Yeni Çamlık İtfaiye Grubu'na verildi. Şehit Er Ozan Avşar İtfaiye Grubu tabelası da, kısa süre önce yazdırılarak yerine asıldı. İtfaiye grubunun önümüzdeki günlerde resmi açılışının yapılacağı bildirildi. - İzmir

Şehit İtfaiye Erine Meslektaş Vefası
Şehit İtfaiye Erine Meslektaş Vefası
Şehit İtfaiye Erine Meslektaş Vefası
Şehit İtfaiye Erine Meslektaş Vefası
Şehit İtfaiye Erine Meslektaş Vefası

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şehit İtfaiye Erine Meslektaş Vefası - Son Dakika


Son Dakika

20 yaşındaki Aleyna Tilki, ilk kez sigara içerken görüntülendi Sokak ortasında öldürülen Hazal'ın son mesajları ortaya çıktı: Silahla gelip beni bir yere kilitledi Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Adana'da, morgda cenaze bekleyen çiftin otomobilindeki külçe altınlar çalındı Son Dakika! Buğday, arpa ve mısır ithalatında gümrük vergisi 1 Ocak'a kadar sıfırlandı Cinsel istismara uğrayan kız çocuğu yaşadığı dehşeti anlattı: Uyandığımda çırılçıplaktım Künefeyi çikolata ile buluşturan usta, talebe yetişemiyor