Şehit Mehmet Emre Özer, Erken Terhis Olmak İçin Dağıtım İznine Gelmemiş - Son Dakika

Şehit Mehmet Emre Özer, Erken Terhis Olmak İçin Dağıtım İznine Gelmemiş

07.09.2012 15:00
Şehit Mehmet Emre Özer, Erken Terhis Olmak İçin Dağıtım İznine Gelmemiş, System.String[]

Afyonkarahisar'da mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan Mehmet Emre Özer (25)'in Gaziantep'teki evinde yas var.

Afyonkarahisar'da mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan Mehmet Emre Özer (25)'in Gaziantep'teki evinde yas var. Şehidin Atatürk Mahallesi'nde bulunan evi Türk bayrakları ile donatıldı, taziye çadırı kuruldu. Şehit Mehmet Emre Özer'in erken terhis olmak için dağıtım iznine gitmediği öğrenildi.

Şehidin amcasının oğlu İlker Özer, "Yaşanan patlamada ihmal olup olmadığını bilmiyoruz. Askeri yetkililer elbette bir açıklama yapacaktır. Ama üç günlük bir askerin cephanelikte sayımda ne işi var?" diye konuştu.

Patlamanın duyulmasının ardından kayıp listesinde adları bulunan iki Gaziantepli askerden biri olan Mehmet Emre Özer'in akrabalarının hüzünlü bekleyişi sürüyor. Şehidin Şehit Özer'in anne ve babası da olayın hemen ardından DNA testi için kan örneği vermek üzere Afyon'a gitti.

Şehidin amcasının oğlu İlker Özer, Abant İzzet Baysal Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitiren amcasının oğlu Mehmet Emre Özer'in, mezun olduktan hemen sonra askere gittiğini söyledi. İlker Özer, kısa dönem askerlik yapan amcasının oğlunun acemi birliğini Samsun'da tamamladıktan sonra usta birliği Afyon'da yapmak üzere pazartesi günü teslim olduğunu kaydetti. Şehidin amcasının oğlu İlker Özer, Türkiye'yi yasa boğan olayda tek teselli noktalarının kuzeninin şehadet mertebesine ulaşması olduğunu ifade etti. Özer, "Ölüm Emre'yi adeta mıknatıs gibi çekti. Yaşanan patlamada ihmal olup olmadığını bilmiyoruz. Askeri yetkililer elbette bir açıklama yapacaktır. Ama üç günlük bir askerin cephanelikte sayımda ne işi var. Bu durum düşündürücü. Tek tesellimiz Emre'nin şehit olması. Vatan sağ olsun. Yapacak bir şey yok." dedi.

SUNGUROĞLU LİSESİ'NDEN MEZUN OLDU

Sunguroğlu Liseleri Mezunlar Derneği (SUNDER) Genel Koordinatörü Ahmet Kaygusuz, şehit Özer'in kendi liselerinden mezun olduğunu, kendisiyle en son üç hafta önce iftar yemeğinde görüştüklerini anlattı. Kaygusuz, "Şehit Özer, 2005 yılında Sunguroğlu Lisesi'nden mezun oldu. Çok başarılı ve çevresindeki arkadaşları tarafından sevilen bir öğrenciydi. Şehidimiz liseyi bitirdikten sonra Bolu Abant İzzet Baysal işletme bölümünü kazandı. Üniversite bittikten sonrada her Türk genci gibi askere gitmek istiyordu. Bundan 3 hafta önce Mehmet'imizi dernekte arkadaşlarıyla birlikte büyük bir çoşkuyla askere uğurladık. Pazartesi sabahı da askeri ocağına teslim olmuştu. Maalesef bu elim kaza sonucu şehit oldu. Başımız sağ olsun." dedi.

Bolu İzzet Baysal Üniversitesi'nde işletme eğitimi alıp okulunu bitirdikten sonra memleketi Gaziantep'e dönen şehitlerden Mehmet Emre Özer'in 'Bir an önce vatan borcumu ödeyeyim' diye ailesinden habersiz olarak tecilini bozup, üç günde karar aldırarak asker olduğu ortaya çıktı. Özer'in Atatürk Mahallesi Hatice Bilgiç Caddesindeki evinin bahçesi ve oturduğu apartman bayraklarla süslenirken, Şehitkamil Belediyesi tarafından kurulan taziye çadırında ise yakınları DNA testinin sonuçlanıp cenazelerinin gelmesini bekliyor.

Şehit Mehmet Emre Özer, Erken Terhis Olmak İçin Dağıtım İznine Gelmemiş
Şehit Mehmet Emre Özer, Erken Terhis Olmak İçin Dağıtım İznine Gelmemiş

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Şehit Mehmet Emre Özer, Erken Terhis Olmak İçin Dağıtım İznine Gelmemiş - Son Dakika


Son Dakika

64 yaşındaki Ayşenil Şamlıoğlu, bacak dekolteli pozuyla genç kızlara taş çıkarttı Ünlü otobüs firmasında rezalet! Muavin, yan koltuğundaki genç kıza bakarak mastürbasyon yaptı Kontrolden çıkan otomobilin altında kalmaktan kıl payı kurtulan adam: Azrail ile karşı karşıya geldim Sadakatsiz'e damga vuran sahne! Eşini aldatan adamın sözleri Twitter'da tepki çekti Başını taşla ezip öldürdüğü komşusunun cesedini metrelerce yükseklikten aşağıya attı Atletico Madrid, 728 gün sonra Şampiyonlar Ligi'nde 4 gol yedi Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez