Şehit Onbaşı, 'Cennete Gidiyorum' Demiş - Son Dakika

Şehit Onbaşı, 'Cennete Gidiyorum' Demiş

07.09.2012 11:40
Şehit Onbaşı, 'Cennete Gidiyorum' Demiş, System.String[]

Afyonkarahisar'da mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit düşen Onbaşı Hüseyin Gökhan Eriç'in, askere giderken arkadaşlarına 'cennete gidiyorum' dediği öğrenildi.

Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit düşen Onbaşı Hüseyin Gökhan Eriç(24)'in, askere giderken arkadaşlarına 'cennete gidiyorum' dediği öğrenildi. Acılı baba Nuri Selahattin Eriç, üzgün ama şehit babası olmaktan dolayı gururlu olduğunu söyledi.

Afyonkarahisar'da meydana gelen ve Türkiye'yi yasa boğan patlamanın ardından şehit askerlerden geriye hikayeleri kaldı. Patlamada şehit düşen ve 28 günlük asker olan onbaşı Gökhan Eriç'in üniversite mezunu olduğu, Antalya'da özel bir firmada yönetici asistanlığı yaptığı öğrenildi. Kepez ilçesi Yenidoğan Mahallesi Menzil sitelerinde başsağlığı dileklerini kabul eden şehidin babası Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde Özel Çevre Koruma Bölgeleri Şube Müdürü Selahattin Eriç, metanetli duruşunu bir an kaybetmiyor. Baba Eriç, oğlunun acemi birliği için gittiği Samsun'a kendisinin götürdüğünü söyledi. Acemi birliğini tamamladıktan sonra oğlunun geçtiğimiz hafta Cuma günü Antalya'ya geldiğini anlatan baba Eriç, cumartesi de birlikte giderek Afyonkarahisar'da birliğine teslim olduğunu ifade etti.

"Bir hafta önce elimizle teslim ettiğimiz çocuğumuz şehitlik mertebesine ulaştı." diyen acılı baba, duylularını şu sözlerle dile getirdi: "Her insana nasip olmayan bir şey. Bir baba olarak çok üzüntülüyüm, ama gururluyum en azından şehit babasıyım. Vatanımız için şehit oldu. Vatan sağ olsun. Acımız büyük. Allah devlete millete zeval vermesin. Oğlum burada büyük bir firmada çalışıyordu. Şu anda evlilik planları yoktu, ama her insanın askerlik dönüşü mutlaka bir planı olur. Aslında biz izin kullanmasını istemiştik, ancak izin kullanmadı. Bir an önce tezkere alıp işinin başına dönmek istedi. Ömrü hayatında kimsenin kalbini şimdiye kadar kırmadı. Allı duvaklı gelin alıp oğlumu evlendirmek isterdim ama olmadı. Devletin, milletin başı sağ olsun."

Oğlunun askere gitmeden önce arkadaşlarıyla vedalaşırken, 'Cennete gidiyorum.' dediğini aktaran baba Eriç, "Belki de Cenab-ı Allah içine şey yapmış. Biz inanan insanlarız. Takdiri ilahi böyle emretti. Allah'ın verdiği şeye hiçbir zaman karşı gelinmez. Allah'a şükür binlerce kez, şehitlik mertebesini verdiği için bize. Vatanımızın milletimizin başı sağ olsun. Geride bir oğlum daha var." ifadelerini kullandı.

Patlama meydana gelmeden önce oğluyla telefonda konuştuğunu belirten baba Eriç, kendisine çok iyi olduğunu söylediğini kaydetti. Kendisinin de askeriyeye giderek gördüğünü anlatan baba Eriç, şöyle devam etti: "Çok mutluydu. Oradaki komutan arkadaşlarla tanıştık. Orada 4 aylık kısa dönem 31 arkadaşı varmış. Bir kısmı izin kullanmış. Vaktimiz iyi geçiyor diyordu. Çok iyiydi, mutluydu. Bir gün önce görüşmüştüm. Baba beni düşünme; iyiyim, rahatım demişti. Cuma günü atış yapılacağını ve artık nöbetlere başlayacağını söylüyordu. Birliğinden de çok memnundum. Bize de çok yardımcı oldular. Orada herkes ilgilenmişti bizimle."

"Yaşanan olayda kusur ya da ihmal olduğunu düşünmüyorum" diyen baba Nuri Selahattin Eriç, olayın yapılan incelemelerin ardından aydınlatılacağını ifade etti. Bu konuların kendisini aştığını belirten baba Eriç, "Biz bir asker verdik, vatana millete hizmet versin diye. Vatana hizmet ederken bu oldu. Böyle bir olayı kimse istemezdi. Komutanlar da istemez." dedi.

Şehit onbaşı Gökhan Eriç'in cenazesi kimlik tespiti için DNA testi yapılıp aileye teslim edildikten sonra Isparta'nın Yenişerbademli ilçesinde toprağa verilecek.

Şehit Onbaşı, 'Cennete Gidiyorum' Demiş
Şehit Onbaşı, 'Cennete Gidiyorum' Demiş
Şehit Onbaşı, 'Cennete Gidiyorum' Demiş
Şehit Onbaşı, 'Cennete Gidiyorum' Demiş
Şehit Onbaşı, 'Cennete Gidiyorum' Demiş
Şehit Onbaşı, 'Cennete Gidiyorum' Demiş

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Şehit Onbaşı, 'Cennete Gidiyorum' Demiş - Son Dakika


Son Dakika

Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Fenerbahçeli Emre Belözoğlu: En zorlandığımız tranfer, Mert Hakan oldu Eski Fenerbahçeli Adil Rami'den Macron'a olay sözler: Senden tiksiniyorum Suudi Arabistan'daki Fransız Konsolosluğu'na saldırı: 1 yaralı Otoyolda 9 araç birbirine girdi, 5'i doktor 10 kişi yaralandı Eline aldığı içki kadehiyle trafiğe çıkıp vatandaşlara 'şerefe' diyen sürücüye ceza yağdı Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var Vaka sayısının yüzde 84 arttığı Bursa'da sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Vali Bilim Kurulu'nu işaret etti