Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Şehit Onbaşı Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika

Şehit Onbaşı Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şemdinli'de Şehit Olan Askerlerden Onbaşı Hüseyin Köksal İçin Kocatepe Camisi'nde Bir Tören Düzenlendi

Şehit Onbaşı Son Yolculuğuna Uğurlandı
20.06.2010 - 18:32,

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde teröristlerin yaptığı saldırada şehit olan askerlerden onbaşı Hüseyin Köksal için Kocatepe Camisi'nde bir tören düzenlendi.

Törene, Köksal'ın ailesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Mehmet Emin Alpman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, CHP Ankara Milletvekili Zekeriya Akıncı, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Garnizonu'nda görevli bazı generaller, subay ve astsubaylar ile vatandaşlar katıldı.

Cumhurbaşkanı Gül, Kocatepe Camisi'ne gelişinde şehit ailesine baş sağlığı dileklerini iletti. İkindi namazının ardından şehit onbaşı Köksal için cenaze namazı kılındı. Şehit onbaşının cenazesi, askerlerin omzunda taşındıktan sonra top arabasına konuldu. Cenaze, daha sonra toprağa verilmek üzere Cebeci Askeri Şehitliği'ne götürüldü.

Cenazenin top arabasına taşınması sırasında arkasından yürüyen ve güçlükle ayakta duran şehit yakınları gözyaşlarını tutamadılar. Cenaze töreninde geniş güvenlik önlemleri alındığı görüldü. Törende, cami avlusunda toplanan ve ellerinde Türk bayrakları taşıyan çok sayıda vatandaş, terörü lanetleyen sloganlar attı.

Öte yandan, MHP Grup Başkanvekili Vural, törene gelişi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Vural, ortada olağanüstü bir durum olduğuna işaret etti. Vural, "Terör bir sorunsa, teröre uygun araçlarla mücadele edilmeli. Çocukların arkasına saklanıp, suç işleyen zihniyeti sorgulamanın vakti gelmiştir" diye konuştu. (ANKA)

(HM/EÖ)

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Şehit Onbaşı Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika


Advertisement