Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Şehit Polis Aydın Nazillioğlu "Z Kütüphanesi" Açıldı - Balıkesir - Son Dakika

Şehit Polis Aydın Nazillioğlu "Z Kütüphanesi" Açıldı - Balıkesir

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı tarafından şehit polis Aydın Nazillioğlu'nun isminin verildiği kütüphane açıldı.

10.02.2018 - 02:05,

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı tarafından şehit polis Aydın Nazillioğlu'nun isminin verildiği kütüphane açıldı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Ömür Ali Çelik, Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi'ndeki kütüphanenin açılış töreninde yaptığı konuşmada, öğrencilerin öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, onları suç ortamlarından uzak tutmak amacıyla projenin bu gerçekleştirildiğini söyledi.

Öğrencilerin verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyaloğu artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 81 ilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde Z Kütüphane açıldığını aktaran Çelik, şöyle devam etti:

"Z kütüphaneler, zeka oyunları, okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabildiği, taşınabilir raflarıyla, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekanlar şeklinde tasarlanmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde oluşturulan bu okuldaki Z kütüphaneye aziz şehidimiz Aydın Nazillioğlu'nun ismi verilmiştir."

Ardından şehit polis Aydın Nazillioğlu için hazırlanan slayt gösterisi sunuldu.

Törene katılan şehidin annesi Asiye, babası Yaşar ve kardeşleri Hamza ile Niyazi Nazillioğlu, gözyaşlarını tutamadı.

Protokolün kütüphanenin açılış kurdelesini kesmesiyle sona eren törene, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Murat Kınay, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Turan, Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Müdürü Mutasım Ateş ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şehit Polis Aydın Nazillioğlu 'Z Kütüphanesi' Açıldı - Balıkesir - Son Dakika


Advertisement