Son Dakika Haberleri: Şehit Polis Serkan Saka'nın İsmi Kur'an Kursunda Yaşayacak

Şehit Polis Serkan Saka'nın İsmi Kur'an Kursunda Yaşayacak

12 ay önce

Bayburt İl Müftülüğü tarafından Zahit Mahallesi Çoruh Evler mevkiinde bulunan Hz. Ömer Cami altında bulunan mahalle odasının bir bölümünde Kur’an Kursu açılışı gerçekleştirildi.

Şehit Polis Serkan Saka'nın İsmi Kur'an Kursunda Yaşayacak, System.String[]
Bayburt İl Müftülüğü tarafından Zahit Mahallesi Çoruh Evler mevkiinde bulunan Hz. Ömer Cami altında bulunan mahalle odasının bir bölümünde Kur'an Kursu açılışı gerçekleştirildi.

2015 yılında göreve giderken bulunduğu aracın Muş'un Hasköy ilçesinde kaza yapması sonucu şehit düşen Özel Harekat Polisi Serkan Saka'nın isminin verildiği Kur'an Kursu'nun açılışına Vali Vekili Tamer Kılıç, Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi, İl Müftüsü Kemalettin Aksoy, Ak Parti Bayburt İl Başkanı Fatih Yumak, müftülük personeli ve vatandaşlar katıldı.

Şeref-il Mekan Bil Mekin

Açılış öncesi kısa bir selamlama konuşması yapan Belediye Başkanı Mete Memiş, "Güzel bir mekan emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Ama biz biliyoruz ki bir mekan kıymetini o mekanın içindekilerden alır. Şere-fil mekan bil mekin. İnşallah bu güzel mekandan Bayburt'umuzun çok kıymetli çocukları, yarının gençleri olarak yetişecek. Gelecek günlerde de hem şehrimizin hem de ülkemizin çok kıymetli yöneticileri olacaktır. Ümidimiz ve umudumuz budur. Okumak, okumak, okumak Bizim millet olarak en önemli meselelerimizden biridir." ifadelerini kullandı.

Müftülüğümüzü Tebrik Ediyorum

Okumanın önemine vurgu yapan Başkan Memiş, "İlk emri oku olan bir dinin mensupları olarak çok az okuduğumuzu düşünüyorum. İnşallah bu tür mekanlarla birlikte bu minik yavrularımız okumaya adımlarını atarlar. ve bu geleneği anne babalarına, bizlere de sirayet ettirirler. Bizlerde bunu bu şekliyle devam ettiririz. Ben tekrar bu nezih ve güzel eğitim yuvasını şehrimize kazandıran başta dernek başkanımız olmak üzere derneğin bütün mensuplarına teşekkür ediyorum. İl Müftülüğümüzü tebrik ediyorum. Bu mekanların sayıca çoğaltılmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca şehitlerimizin isimlerinin de yaşatılması adına önemli bir geleneği de başlattılar. Buda ayrıca sevindirici." diye konuştu. - BAYBURTDoğru Çıkan Tahminleriyle Bilinen Google, Türkiye'deki Yerel Seçim İçin Öngörüsünü Açıkladı Hasta Çocuklar Ağlayarak Sıra Beklerken Doktor Bilgisayarından Oyun Oynadı

Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik, Hatay Belediye Başkanı'nın "Suriyeliler Hatay'da Aday Çıkarırsa Seçimi Kazanır" Sözlerine Yanıt Verdi