Şehit Yakını ve Gaziler İçin Tarihi Külliyede Etkinlik Düzenlendi - Son Dakika

Şehit Yakını ve Gaziler İçin Tarihi Külliyede Etkinlik Düzenlendi

3 yıl önce

Hatay’ın Payas ilçesinde şehit yakınları ve gaziler Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’nde düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

Şehit Yakını ve Gaziler İçin Tarihi Külliyede Etkinlik Düzenlendi, System.String[]

Hatay'ın Payas ilçesinde şehit yakınları ve gaziler Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi'nde düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.


Payas Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle düzenlenen program Kuran-ı Kerim okunması ve yapılan dua ile başladı.


İl genelinden yaklaşık 200 şehit yakını ve gazinin katıldığı davette konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, vatan toprağı üzerinde yaşayan Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni fark etmeksizin her bireyin gerektiğinde canlarını ortaya koyduklarını emperyalist güçlerin ise ülke toprakları üzerine sürekli planlar yaptıklarını ama başaramadıklarını anlattı.


Belediye Başkanı Bekir Altan ise gaziliğin ömür boyu taşınan bir şeref olduğunu kaydederek, "Bu vatan üstünde aynı bayrak altında yaşayan atalarımızın din, dil, ırk, mezhep farkı olmaksızın şehadet ve gazilik mertebesine koşarak, vatanımızın, devletimizin, milletimizin, bayrağımızın bu günkü varlığını şehit ve gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız" dedi.


Programda Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, Belediye Başkanı Bekir Altan'a bir şükran plaketi takdim etti. - HATAY

Haber Yayın Tarihi: 30.08.2017 12:58 Kaynak: İHASon Dakika

Ayağındaki bıçakla seyircilerin arasına dalan horoz, 55 yaşındaki şahsın ölümüne neden oldu
Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu PKK/YPG'li teröristler, DEAŞ'lı kadınları fuhuş için pazarlıyor

Son Dakika Haberleri