Şehitkamil Belediyesi, Sanat ve Sporu Birleştiriyor - Son Dakika

Şehitkamil Belediyesi, Sanat ve Sporu Birleştiriyor

18.01.2012 15:44
Şehitkamil Belediyesi, Sanat ve Sporu Birleştiriyor, System.String[]

Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde faaliyet gösteren sanat ve spor kültürünü birleştiriyor.

Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde faaliyet gösteren sanat ve spor kültürünü birleştiriyor.

Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde faaliyetlerini sürdüren Ata savunma sanatı branşı 7'den 70'e her kesimin dikkatini çekmeye devam ediyor. Ata savunma sanatında Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde eğitim veren tek kulüp olan Şehitkamil Belediyespor spora ve sanata desteğini sürdürüyor.

Şehitkamil Belediyespor Kulübü Ata Savunma Sanatı Spor eğitmeni ve Ata Savunma Sanatı bölge temsilcisi Uğur Çip, Ata Savunma Sanatının atalarımızın kendilerine has öz kültüründen alındığını, savunma ve hamle içerikli teknik ve taktik özellikleri içeren sporu modern bir çizgide günümüze uyarladıklarını belirtti. Çip, "Ata Savunma Sanatı doğu ve batı kültürüne has olan bütün dövüş sanatlarının tamamına alternatif olarak dünya dövüş sanatları camiası içinde Türk Milletinin Adaletini ve kahramanlığını temsilen oluşturulmuş yakın dövüş sanatıdır" dedi.

Şehitkamil Belediyespor Kulüp Başkanı Musa Yıldız, Ata savunma sanatında Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde eğitim veren tek kulüp olduklarını ve bu branşı şehrimize getirmiş olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Yıldız; "Ata Savunma Sanatı teknik, teorik ve fiziksel bir spor olduğu kadar, aynı zamanda ruhsal eğitim sunan bir sanattır. Sosyal yaşamda daha etkin düşünmek ve sağlıklı kararlar alabilmek için spor yapan kişileri kendi çatısı altında toplayan Ata savunma sanatı sistemini öğrenmek üzere 7'den 70 tüm sporseverleri Atatürk Spor ve Kültür Merkezine davet ediyorum" dedi.

El ve ayak ile yapılan savunma tekniklerini öğrendiklerini dile getiren Ata Savunma Sanatı takımı sporcuları yüzde 100 Türk kökenli yakın dövüş sanatını ilimizde öğrenme fırsatı bulduklarından dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler. Aldıkları eğitim ve yaptıkları gösterilerle izleyenleri büyüleyen Ata sporcuları sağlığı ve beslenme kurallarıyla ilgili detaylı bilgiler edindiklerini söylediler. - GAZİANTEP

Şehitkamil Belediyesi, Sanat ve Sporu Birleştiriyor
Şehitkamil Belediyesi, Sanat ve Sporu Birleştiriyor
Şehitkamil Belediyesi, Sanat ve Sporu Birleştiriyor
Şehitkamil Belediyesi, Sanat ve Sporu Birleştiriyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Şehitkamil Belediyesi, Sanat ve Sporu Birleştiriyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı Türkiye'nin Azerbaycan ve Kırım hamleleri Rus basınını rahatsız etti: Moskova'nın nüfuz alanına görülmemiş bir atılım var