Son Dakika Haberleri: Şehitkamil Belediyesinden Geri Dönüşüm Eğitimi

Şehitkamil Belediyesinden Geri Dönüşüm Eğitimi

8 gün önce

Şehitkamil Belediyesi, "Möpçatan" karakteriyle yaratıcı drama tekniğini kullanarak çocuklara geri dönüşümü anlatıyor.

Şehitkamil Belediyesinden Geri Dönüşüm Eğitimi, System.String[]
Şehitkamil Belediyesi, "Möpçatan" karakteriyle yaratıcı drama tekniğini kullanarak çocuklara geri dönüşümü anlatıyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçenin birçok noktasına geri dönüşüm atıkları için MÖP kutuları yerleştiren Şehitkamil Belediyesi, çocuklara bu bilinci kazandırmak için eğitim faaliyetleri düzenliyor.

Programlarda geri dönüşümün yararları, çevre kirliliğinin zararları anlatılıyor.

Çocuklarla geri dönüşüm konulu eğlenceli yarışmalar yapan görevliler, yarışmalarda dereceye giren çocukları çeşitli armağanlarla ödüllendirdi.

Etkinliğin yapıldığı okullardan Şehit Ahmet Bozkurt İlkokulu Müdürü Hüseyin Polat, öğrencilerin erken yaşta bilinçlenmelerini sağlayan bu faaliyeti çok önemsediğini belirtti.

Polat, Şehitkamil Belediyesinin okula gönderdiği MÖP setinin içine çocuklarla kağıt, plastik, cam, metal ve atık pilleri ayrı ayrı toplayarak belediyeye teslim ettiklerini kaydetti.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 12:37 Kaynak: AAOyuncu Serkan Balbal, Dün Havaalanında Yaşanan Olayın İç Yüzünü Anlattı Deutsche Bank İlk Çeyrekte Gelirini Yüzde 67 Artırdı Kritik Uyarı Geldi! Bankalar Kredi Çekerken Bu Soruyu Soramaz Mansur Yavaş'ın Talimatıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi Tabelasına T.C. Eklendi