Şehitler anısına dalgalanacak - Son Dakika

Şehitler anısına dalgalanacak

14.07.2019 17:31
Şehitler anısına dalgalanacak, System.String[]

Siirt'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da darbe girişiminde cami minaresinde sabaha kadar sala okunan Ensar Camisine Türk Bayrağı asıldı.

Siirt'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da darbe girişiminde cami minaresinde sabaha kadar sala okunan Ensar Camisine Türk Bayrağı asıldı.

Cami imamı Mehmet Ramazan Toprak, camiye şehitler anısına dalgalanması için 15 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde Türk Bayrağı astıklarını belirterek, "Bayrak ve ezanın İslamın iki güzel nişanesidir." dedi.

Hain darbe girişimi gecesi olayı duyar duymaz cami minaresine çıkarak, vatandaşın sokağa çıkması için sala okuduğunu söyledi.

Halkın sala sesini duyduktan sonra dışarıya çıkmaya başladığını vurgulayan Toprak, şöyle konuştu:

"Saladan sonra yarım saat boyunca halkımızı sokağa davet ettik. Bu emanete sahip çıkmalarını istedik. O ihanet şebekesinin karşısında durmalarını istedik. O gün vatanına sevdalı herkes sokaktaydı. Salalar ve anonslardan sonra camimiz bir anda tıklım tıklım doldu. Türkiye'nin her ilinde olduğu gibi Siirt'imiz de kardeşlerimiz bu davaya sahip çıktılar. Bunun neticesinde ülkemiz büyük bir işgalden kurtulmuş oldu."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şehitler anısına dalgalanacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Minsk grubunun beyin ölümü gerçekleşmiştir Mikrofonu açık unutan Abdülkerim Durmaz'dan canlı yayında ağır küfür Rıdvan Dilmen şampiyonluk kehanetini geliştirdi: Nisan sonuna kalmadan belli olur İki kadınla gittiği günlük kiralık dairenin camından düşerek can vermişti! Cinayete kurban gittiği ortaya çıktı Türkiye genelinde yaşanan internet kesintisi için ''planlı çalışma'' açıklaması Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanacak! Gündemde koronavirüs, Azerbaycan ve Kıbrıs var Koronavirüse yakalanan eşine "O çocukla ağız ağıza mı geldin?" dedi, ölümle tehdit etti MasterChef'te büyük gerginlik! Mehmet Şef, yemeğini tadıma çıkarmayan Barbaros'u azarladı