Şehitler İçin Ağlayan Çocuk - Son Dakika

Şehitler İçin Ağlayan Çocuk

07.09.2012 17:38
Şehitler İçin Ağlayan Çocuk, System.String[]

44.Selçuk Efes Festivali kapsamında stant açan Selçuk Gönüllüleri Derneği'nin düzenlediği "Selçuk'un Resmini Yap Tişörtü Kap" etkinliğine çocukların ilgisi yoğun oldu.

44. Selçuk Efes Festivali kapsamında stant açan Selçuk Gönüllüleri Derneği'nin düzenlediği "Selçuk'un Resmini Yap Tişörtü Kap" etkinliğine çocukların ilgisi yoğun oldu. Çocuklar, Selçuk Kalesi, tarihi su kemerleri, leylekler, pazar yeri ve Pamucak sahilini konu alan resimler çizdi.

Ancak yüzü aşkın resim içinde Hazin Toy adlı kız çocuğunun bir leyleğin yanına yaptığı ağlayan kız çocuğu resmi ve altına yazdığı "Bu kız şehitlerimiz için ağlıyor' cümleleri, görenleri duygulandırdı.

Ülkemizde son günlerde yaşanan terör olaylarından çok etkilendiğini belirten resmin sahibi Hazin Toy, resim sayfasına ilk olarak çok sevdiği göçmen kuşu cinslerinden biri olan Leylek resmini yaptığını, daha sonra bu leyleğin yanına da ağlayan bir kız çocuğu resmini çizdiğini söyledi. Toy, çizdiği ağlayan kız çocuğu resminin altına; "Bu kız şehitlerimiz için ağlıyor" şeklinde not düşerek, mesaj vermek istediğini belirtti.

Çocukların resimlerinden 'Hayalimdeki Selçuk' adlı bir etkinlik düzenleyeceklerini dile getiren Selçuk Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Faik Kaytancı, "Yapılan etkinliğimiz çok ilgi gördü ve hem çocuklardan hem de velilerden çok olumlu yanıt aldık. Öğrencilerin yaptıkları resimler inanılmaz güzel. Küçücük zihinlerinde bu güzel Selçuk'u çizmeleri bizleri mutlu etti. Dolayısıyla biz bu resimleri daha zengin bir etkinlik düzenleyerek, Selçuklularla paylaşmayı düşünüyoruz" dedi. - İZMİR

Şehitler İçin Ağlayan Çocuk
Şehitler İçin Ağlayan Çocuk
Şehitler İçin Ağlayan Çocuk

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Şehitler İçin Ağlayan Çocuk - Son Dakika


Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı