Son Dakika Haberleri: Şehitlerimiz' Kitabının Geliri Şehit Aileleri Derneğine Bağışlanacak

Şehitlerimiz' Kitabının Geliri Şehit Aileleri Derneğine Bağışlanacak

3 ay önce

Araştırmacı yazar Ahmet Otman, Manisa’nın Salihli ilçesinin 1915-2017 yılları arasında Çanakkale’den Kurtuluş Savaşına, Kore’den Kıbrıs’a, Kuzey Irak’tan Güney Doğu’ya verdiği 332 şehidin isimlerinin yer aldığı “Şehitlerimiz” adlı araştırma kitabını, düzenlediği imza günü ile tanıttı.

Şehitlerimiz' Kitabının Geliri Şehit Aileleri Derneğine Bağışlanacak, System.String[]
Araştırmacı yazar  Ahmet Otman,  Manisa'nın  Salihli ilçesinin 1915-2017 yılları arasında  Çanakkale'den Kurtuluş Savaşına,  Kore'den  Kıbrıs'a, Kuzey  Irak'tan  Güney Doğu'ya verdiği 332 şehidin isimlerinin yer aldığı "Şehitlerimiz" adlı araştırma kitabını, düzenlediği imza günü ile tanıttı. Kitabın satışından elde edilen gelirin ise Şehit Aileleri Derneğine bağışlanacağı öğrenildi.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Sardes Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen "Şehitlerimiz" adlı kitabın imza ve tanıtım toplantısında Kur'an-ı Kerim okunup dua edilirken, şehitlerin isimleri okunarak anıldı. Kaymakam  Turgut Çelenkoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  İbrahim Yüksel,  Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'nin  Manisa Şube Başkanı Ümit Taydaş,  Türkiye Muharip Gaziler Derneği  Salihli Şube Başkanı  Nevzat Aydın,  Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği  Salihli Şube Başkanı Abdullah Varol, şehit yakınları ile davetlilerin katıldığı program saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Açılış konuşmasını yapan Araştırmacı yazar  Ahmet Otman, bugün 40.eseri olan "Şehitlerimiz" isimli araştırma kitabını Genel Kurmay Başkanlığı ve  Milli Savunma Bakanlığı olmak üzere bütün kaynaklardan alınan bilgiler doğrultusunda hazırladığını söyledi. Şehitlerin isimlerinin kentte yaşatılması gerektiğini ifade eden Otman "Her birinin gönlümüzde ayrı ayrı yeri olan bu kınalı kuzularımız, bu vatan için gözlerini kırpmadan toprağa düşmüşlerse, onların isimlerini yaşatmak bizlerin görevidir. İnanıyorum ki kısa zamanda tüm şehitlerimizin adları  Salihli'de bir yerlere verilir ve tabelaları asılarak yaşatılır" dedi.

Bu örnek çalışmasından dolayı Araştırmacı Yazar  Ahmet Otman'ı tebrik eden  Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'nin  Manisa Şube Başkanı Ümit Taydaş, "Şehit Ailelerine ve gazilerimize sahip çıktığı için kendisine teşekkür ediyorum" dedi.  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  İbrahim Yüksel ise "Araştırmacı Yazar  Ahmet Otman, kentin 102 yılda verdiği şehitlerimizi bir kitapta topladı. 332 şehidimiz, bu vatan ve bayrak için canlarını seve seve verdi. Buradan tüm şehitlerimizi şükranla anıyor, yakınlarına sabır diliyorum" dedi.

Bu eserinden dolayı  Salihli'nin edebiyat ve sanat dostu Yazar  Ahmet Otman'ı kutlayan Kaymakam  Turgut Çelenkoğlu ise "Çünkü kendisi eserleri ile  Salihli'nin değerlerini ortaya çıkarıyor" dedi. Kaymakam Çelenkoğlu,  Türkiye'deki terör belalarının biran önce bitmesi temennisinde bulundu.

Salihli Şehitlerini Anıyor" programı Araştırmacı Yazar  Ahmet Otman'ın "Şehitlerimiz" adlı eseri imza töreni ile son buldu. - MANİSA
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Yayın Akışından Çıkartılan Çocuklar Duymasın Bir İlki Gerçekleştiriyor Şarkıcı Serkan Kaya, Şehitler İçin Skandal İfadeler Kullanan Nur Yerlitaş'ı Klibinden Çıkardı
Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den Zarrab Yorumu: Canı Cehenneme!