Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Seiko ile Temiz Enerji, Temiz Gelecek - Son Dakika

Seiko ile Temiz Enerji, Temiz Gelecek

SEIKO, saatçilikte enerji verimliği konusunda dünya lideri.

Seiko ile Temiz Enerji, Temiz Gelecek
04.01.2012 - 09:24,

PİL DEĞİŞİMİ GEREKTİRMEYEN TEKNOLOJİ

Benzersiz Kinetic ve Spring Drive teknolojileri ile mekanik ve solar saatlerdeki uzmanlığı sayesinde SEIKO, saatçilikte enerji verimliği konusunda dünya lideri.

Pil değişimi gerekliliğini ortadan kaldırarak, bu teknolojilerle üretilen saatler, kullanım kolaylığı ve çevreyle dost olmayı sağlıyor. SEIKO'nun "yeşil" teknolojileri ve enerji verimliği sağlayan saatleri için seiko-cleanenergy.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SEIKO SOLAR

1969'da quartz kol saatini icat eden SEIKO, onlarca yıl içerisinde quartz teknolojisini ileriye taşıyarak saat endüstrisine liderlik etti. Şimdi SEIKO, enerjisini ışıktan alan ve yüksek verimlilikte enerji üretimi sağlayan solar hücreleri sayesinde tam sarj olduğunda 10 aylık güç rezervi sağlayabilen yeni quartz saatlerini sunuyor. Her tür ışığı enerjiye çevirebilen ve hiç pil değişimi gerektirmeyen SEIKO Solar, gezegenimizin geleceği için parlak bir fikir!

SEIKO KINETIC

SEIKO Kinetic, enerjisini kullanıcısının hareketinden gelen kinetik enerjiden alarak kendi elektriğini üreten dünyadaki ilk saat. Günümüzde, Kinetic Perpetual kalibresi, üstün enerji verimliği sayesinde kullanılmasa dahi 4 yıl çalışabilir ve Şubat 2100'a kadar takvim ayarı gerektirmez . Kinetic, çevreci saat yapımcılığında bir baş yapıt!

Kinetic mucizesi: Dakikada 100.000 devir ile bir F1 arabasının motorundan 5 kat daha hızlı olan mikro rotor elektrik üretir. Enerji-verimli makine, uzun süreli güz rezervi sağlar.

SEIKO SPRING DRIVE

SEIKO Spring Drive zamanın doğal akışını gerçek, sürekli ve hassas yansıtan dünyadaki tek saat. Enerjisini zemberekten alan, tamamiyle yepyeni bir regülatör kullanan Spring Drive'ın ibreleri akarak ilerliyor. Ayda +-1 saniye hassasiyeti ile, Spring Drive lüks saat yapımcılığına yepyeni bir standart getiriyor.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Seiko ile Temiz Enerji, Temiz Gelecek - Son Dakika


Advertisement