Şeker-İş'ten Danıştay'ın Özelleştirme ile İlgili Kararına Tepki - Son Dakika

Şeker-İş'ten Danıştay'ın Özelleştirme ile İlgili Kararına Tepki

05.01.2012 15:11
Şeker-İş'ten Danıştay'ın Özelleştirme ile İlgili Kararına Tepki, System.String[]

Şeker-İş Sendikası Turhal Şube Başkanı Mehmet Elvan Yılmaz, 'şeker fabrikaları özelleştirmesine Danıştay'dan vize' kararına tepki gösterdi.

Şeker-İş Sendikası Turhal Şube Başkanı Mehmet Elvan Yılmaz, 'şeker fabrikaları özelleştirmesine Danıştay'dan vize' kararına tepki gösterdi. Danıştay idari davalar kuruluna dava açtıklarını belirten Başkan Mehmet Elvan Yılmaz, idari kararın değil, siyasi kararın kendileri için daha önemli olduğunu söyledi. İşin peşini bırakmayacaklarını belirten Yılmaz, tütün üzerinde oynanan oyunun şeker pancarında da olduğunu kaydetti.

Milletvekilleri ve bakanlarla diyalog halinde olduklarını ifade eden Yılmaz, umutlu olduklarını bu konuda son noktayı ise Başbakan'ın koyacağını söyledi. Bu süreci diyalog ve konuşarak halletmeyi düşündüklerinin altını çizen Yılmaz, "2009 yılında şeker fabrikaları tarafından yürütmenin durdurulması için Danıştay 13'üncü dairesine dava açarak karar durdurulmuştu. Bu sefer sendikaların kararlarını gerçekçi bulmayan mahkeme, özelleştirme ihalesinde yürütmenin durdurulması talebini ret etti. Özelleştirme ihalesinde Türkşeker'e ait portföy C grubunda Turhal, Kastamonu, Kırşehir, Yozgat, Çorum ve Çarşamba şeker fabrikaları bulunuyor. Türkiye'de toplam 25 şeker fabrikası bulunuyor. Bu karar hayata geçerse 17-18 tane fabrikanın kapanacağını tahmin ediyorum. Bakan ve milletvekilleri ile sürekli diyalog içindeyiz. Biz fabrikaların özelleştirilmesini istemiyoruz. Özelleşecekse bile işçi sayısı düşürülmeden daha aktif hale getirilebilir." şeklinde konuştu.

Şeker-İş'ten Danıştay'ın Özelleştirme ile İlgili Kararına Tepki

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Şeker-İş'ten Danıştay'ın Özelleştirme ile İlgili Kararına Tepki - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi