Son Dakika Haberleri: Şekeroba Beldesindeki Kar Deresi Islah Çalışmalarında Sona Gelindi

Şekeroba Beldesindeki Kar Deresi Islah Çalışmalarında Sona Gelindi

8 yıl önce

Türkoğlu ilçesine bağlı Şekeroba belde merkezinden geçmekte olan Kar Deresi'nde ıslah çalışmalarında sona gelindiği bildirildi.

Şekeroba Beldesindeki Kar Deresi Islah Çalışmalarında Sona Gelindi, System.String[]

Türkoğlu ilçesine bağlı Şekeroba belde merkezinden geçmekte olan Kar Deresi'nde ıslah çalışmalarında sona gelindiği bildirildi.


Kahramanmaraş-ın Türkoğlu İlçesi Şekeroba beldesinde her yağmur sonrası beldenin büyük bölümünü olumsuz etkileyen su baskını sorunu, Belediye ve DSİ'nin yürüttüğü ortak çalışma sonucu ortadan kalktı. Kar Deresi Islah projesi kapsamında süren çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiği belirtildi.


Büyük bölümü belde merkezinden geçen Kar Deresi üzerinde, yaklaşık 9 kilometre uzunluğunda dere ıslahı gerçekleştirildi. Proje ile Şekeroba'nın önemli bir altyapı sorununun da çözülmüş olduğunu dile getiren Şekeroba Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güneş, "Bu proje ile beldemizde su baskını riski büyük ölçüde ortadan kalkmıştır" diyerek şunlar kaydetti:


"Yıllardır her yağmur sonrası oluşan su baskınlarıyla Vatandaşı bezdiren sorunu, DSİ ve Belediye işbirliği ile çözdük. Beldemizin önemli bir bölümü yukarı vadilerden gelen su baskını ve sele maruz kalıyordu. DSİ ve Şekeroba Belediyesi olarak bu sorunu ortadan kaldırmak amacıyla Kar Deresi'nin ıslah çalışmasını başlattık Proje kapsamında suyu geciktirmek ve kum, çakıl ve toprağın tutulması amacıyla tersip bendi ve dere üzerinde 7 tane de köprü yapılmakta bu köprülerden 4 tanesi tamlanmış olup 3 tanesinin yapımı halen devam etmekte."


Kış aylarında taşkınlara, yaz aylarında ise koku ve sinek üreterek çevresindeki vatandaşları rahatsız eden dere yatağının temizlenerek ıslah edildiğini belirten Güneş, "Projeyle, cadde ve sokaklara da ızgaralar döşendi. Son yağmurlarda da herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Söz verdiğimiz gibi, kentimizin önemli bir altyapı sorununu da çözmüş olduk. Dere ıslahı tamamlanır tamamlanmaz, çevresinde bulunan 150 dönümlük alanı mesire ve park alanı olarak belde halkımıza kazandıracağız" diye konuştu.


- KAHRAMANMARAŞ

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 04:20 Kaynak: AASeçmenin yüzde 51.8'i İBB Başkanı İmamoğlu'ndan memnun değil
Bir Zamanlar Çukurova oyuncusundan ağızları açık bırakan itiraf: 38 doğum yaptım 28'i öldü MHP Lideri Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı