Sekiz Buçuk Filmi - Son Dakika

Sekiz Buçuk Filmi

11.07.2011 16:45
Sekiz Buçuk Filmi, System.String[]

Sekiz Buçuk filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Sekiz Buçuk filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Dünyaca tanınmış İtalyan yönetmen Guido Anselmi, yaratıcı ve kişisel bir krizin tam ortasındadır. Yeni filmi için aynı anda birkaç proje üzerinde çalışmakta, fakat çocukluk anıları ve cinsel fantezileri onu rahat bırakmamaktadır. Yönetmen yaşamına bir türlü bir anlam verememekte ve yeni filmine başlayamamaktadır.

Kaçınılmaz olarak içine kapanarak yaşamdaki gelişmesine katkıda bulunan olayları değerlendirir: çocukluğu, kilise, ailesiyle ilişkileri, yaşamına giren kadınlar, ve bunların her birine eşlik eden türlü karabasanlar. Belki de yeni filminin malzemesini bunlar oluşturmalıdır. Guido, işinin saçmalığı, sanat ve karşı cinsle olan ilişkileri ve insanın varoluşunun anlamı üzerinde düşünmeye başlar.

Yönetmen: Federico Fellini

Senaryo: Ennio Flaiano, Federico Fellini

Oyuncular: Rossella Falk, Sandra Milo, Anouk Aimée, Claudia Cardinale, Marcello Mastroianni

Filmin Türü: Drama

Orijinal Adı:

Yapım Yılı: 1963

Yapım Ülkesi: İtayla, Fransa

Orijinal Dili: İtalyanca

Filmin Süresi: 138 dk.

Sekiz Buçuk Filmi

Son Dakika Güncel Sekiz Buçuk Filmi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti