Son Dakika Haberleri: Sekmen: "Amacımız Nitelikli ve Eğitimli İnsan Yetiştirmek"

Sekmen: "Amacımız Nitelikli ve Eğitimli İnsan Yetiştirmek"

2 yıl önce

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim projelerinden biri olan Erzurum Diplomasi Akademisi’nin 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı kapanış programına katıldı.

Sekmen:

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Büyükşehir Belediyesi'nin eğitim projelerinden biri olan Erzurum Diplomasi Akademisi'nin 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı kapanış programına katıldı.


AK Parti Erzurum Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ile Zehra Taşkesenlioğlu, Uluslararası Rabia Platformu Başkanı Cihangir İşbilir ve diğer yetkililerin katıldığı törende bir konuşma yapan Başkan Sekmen, gençlere önemli mesajlar verdi.


Başkan Sekmen, "Gençlerimizin, ülkemizin geleceğine katkı sunacak böyle derinlikli bir organizasyona destek olmaktan dolayı oldukça huzurluyuz. İlk sene, hepimiz 'Acaba ne yapabiliriz, nasıl bir sonuç elde edeceğiz, acaba üniversite okuyan gençlerimize bu program ağır gelir mi?' diye düşünürken, bugün karşımızda pırıl pırıl liseli gençleri, gözlerindeki artan merak duygusunu görüyor ve daha mutlu oluyoruz" dedi.


"Sizlere ne hissettiğinizi sorma gereği duymuyorum, zira zor olduğunu bildiğim bu programı sürdürebilen kardeşlerimizin zaten oldukça mutlu olduklarından da eminim" diyen Başkan Sekmen, şunları kaydetti:


"Adam yetiştirmeye, ülkemiz için fayda üretmeye dönük, nitelikli programlara elimizden gelen bütün katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Lise gruplarımızı, şehrimiz ve çevre illerde bulunan tarihi mekanlara, üniversiteli gruplardan seçilecek arkadaşlarımızı da yurt dışına göndereceğiz. Güzel ülkemize ve dünyanın gelişmesine katkı sunacak ahlaklı, gayretli gençlerin yetişmesine vesile olmak en büyük eser olacaktır bizler için. Bu programı birlikte sürdürdüğümüz, şimdi resmileşerek dernek de olan, ASAMER (Anadolu Stratejik Araştırmalar Merkezi) yöneticisi de olan koordinatör kardeşlerimize, Üniversiteli arkadaşların programa dahil olması için çaba gösteren üniversitelerimizin rektör ve yetkililerine, lise çalışmamızın önünü açan İl Milli Eğitim Müdürümüz, Yardımcıları ve ilgili okul müdürlerimize çok teşekkür ediyorum." - ERZURUM

Haber Yayın Tarihi: 14.05.2018 11:55 Kaynak: İHAKaçış Sendromu rahatsızlığı olan Mehmet Ali Erbil verdiği kilolarla şaşırttı
Batmanlı çiftçi, ABD'li tarım aletleri devi John Deere'ye karşı açtığı davadan zaferle çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Amerika'ya sert tepki: YPG'ye yardımı neyle izah edecekler?