Sektörün Çözüm Platformu - Son Dakika

Sektörün Çözüm Platformu

10.01.2012 14:14
Sektörün Çözüm Platformu

3T'de son teknolojiler sergileniyor.

3T, Metal İşleme, Kalıp ve Otomasyon Teknolojileri Fuarı, 08-11 Mart 2012 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda 10'uncu kez gerçekleştirilecek.

Avrasya Bölgesi'nin en büyük metal işleme teknolojileri fuarlarından biri olan 3T'de yer almak, katılımcılara ve ziyaretçilere dünyanın en hızlı gelişme potansiyeline sahip pazarlarından birine erişme şansını verirken, gelecekteki iş ortaklıklarının oluşmasında ve yeni teknolojik trendlerin belirlenmesine de fırsat tanımaktadır. Yıllardır yerli ve yabancı birçok firmayı bir araya getiren 3T Fuarı, yatırımcılar için bir araştırma ve birçok yeni tedarikçi ile bağlantı kurma şansı sağlıyor.

Ziyaretçiler aynı anda dünyanın pek çok ülkesinden gelen firmaların yeni teknolojileri ile tanışma fırsatı yakalamakta, yeni projeler, yatırımlar ve araştırmalar için zaman ve enerji kaybı ortadan kalkmaktadır. Tüm sistem ve makineleri teknolojik düzey ve fiyat yönünden karşılaştırabilmektedirler.

Dünyada Makine, Kalıp, Otomasyon alanıyla ilgili üretilen tüm teknolojileri aynı anda sunan 3T Fuarı, yatırımları için en doğru kararı vermek isteyen ziyaretçiler için çok önemli bir teknoloji platformu.

Ülkemizde üretimde üç temel süreci; CNC makine teknolojisini, Endüstriyel Tasarımı ve Otomasyonu bir araya getiren tek sektör fuarı 3T'dir. Üretimde kalite ve verimliliği sağlayarak maliyetleri düşüren ve küresel rekabeti sürdürülebilir kılan bu konsept sanayicilere ışık tutmaktadır.

Bu anlamda 3T Fuarı, metal işleme sektöründe bilgisayar kontrollü son teknolojiye sahip makineleri, kalıp ve kalıp tasarımlarını ve otomasyon tekniklerini bir araya getirmekle üretim süreçlerinin bütünsel ve çok kapsamlı bir biçimde yöneltmesine katkı sunmakta, sanayicilerin çözüm ortağı olmaktadır.

Kalite, hassas ve doğru üretim, verimlilik, standartlık, minimum maliyet, tam zamanlı üretim, fresiz üretim 3T fuarının anahtar çözümlerini oluşturmakta; bu güç ve sinerji yapısı sanayicilerde yeni talepler oluşturmaktadır.

Her yıl olduğu gibi 2012 yılında da, Yağmur Fuarcılık organizatörlüğünde gerçekleştirilecek olan fuara kayıt yaptıran katılımcılar, bu sinerjik yapının bir parçası olmakla çok sayıda sanayiciye çözüm ortaklığı sunacak ve yeni yatırımların tetikleyicisi olacaklardır.

Bütünsel Teknoloji konsepti:

* Metal İşleme Teknolojisi

* Kalıp Teknolojisi

* Otomasyon Teknolojisi

Ticari verimde büyük başarı

Fuarın yurtiçi ve yurtdışında yapılan tanıtımları profesyonel ziyaretçi sayısını da arttırıyor. 3T Fuarı 2011 yılındaki son organizasyonunda 37 ilden ve 12 ülkeden toplam 7 bin 728 ziyaretçiyi ağırladı. Özel olarak yapılan birebir tanıtımlar fuara hem yurtiçinden hem de yurtdışından sıcak talebe sahip çok sayıda sanayicinin odaklanmasını sağladı. Böylece fuarın ticari verimliliği ve hacmi oldukça artmış oldu.

Fuar katılımcılarına, direk ticari bağlantı ve satış, potansiyel satış, portföy geliştirme, mevcut müşteri ilişkilerini pekiştirme, marka oluşturma ve yeniliklerini sunma fırsatı verdi; ziyaretçiler ise en son teknolojileri görme, aynı ürün grubunda farklı birçok firmanın marka ve ürün çeşitliliğini; teknoloji, tasarım ve fiyat olarak kıyaslayabilme fırsatı yakalamış oldular.

20 ilden alım heyetleri

Metal makine teknolojisini, endüstriyel tasarımı ve endüstriyel kontrolü aynı çatı altında birleştiren 3T Fuarı'na doğrudan yatırımcı ve talepkar firmaları çekmek amacıyla sanayisi gelişmiş illerden ücretsiz otobüs servisleri düzenleniyor.

KOSGEB Müdürlükleri, Sanayi ve Ticaret Odaları ve çeşitli Meslek Odaları ile işbirliği yapılarak düzenlenen organizasyonlarda sanayici heyetlerinin fuar katılımcıları ile buluşması sağlanıyor. Otobüs servislerinin gerçekleştirildiği bazı iller ise şöyle: Konya, Adapazarı, Kayseri, Gaziantep, Ankara, Karabük, Bursa, Uşak, Denizli, Isparta, Balıkesir, Eskişehir, Aydın, Çanakkale, Mersin, Adana, Kırklareli, Bilecik, Karaman ve Kütahya

3T katılımcılarına KOSGEB desteği

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) tarafından her yıl işletmelerin yurtiçi ve yurtdışı pazar paylarını artırma, rakiplerini tanıma, yeni ürünler ve teknolojiler hakkında bilgi edinme, marka imajı oluşturmaları için Türkiye'de düzenlenen uluslararası fuarlara katılım sağlayan firmalar için Fuar Katılım Desteği verilmektedir. 3T'12 Fuarı KOSGEB Tarafından Desteklenen Yurtiçi Fuarlar listesinde yer almaktadır. 3T'12 Fuarı'nda işletme başına azami destek alanı 100 m2'dir. Kosgeb'in fuarda destekleyeceği toplam net stand alanı 1.115 m2'dir.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
İzmir'de Akbaba Operasyonu! Adliye çalışanları ihaleye katılacak olanların isimlerini mafyaya vermiş İzmir'de Akbaba Operasyonu! Adliye çalışanları ihaleye katılacak olanların isimlerini mafyaya vermiş İzmir'de akbaba operasyonu! Adliye çalışanları ihaleye katılacakların kimliklerini mafyaya söylemiş İzmir'de akbaba operasyonu! Adliye çalışanları ihaleye katılacakların kimliklerini mafyaya söylemiş İzmir'de Emekliler 7 Bin 500 Liranın Üstündeki Emekli Maaşlarında Artış Yapılmamasına Tepki Gösterdi İzmir'de Emekliler 7 Bin 500 Liranın Üstündeki Emekli Maaşlarında Artış Yapılmamasına Tepki Gösterdi

Son Dakika Güncel Sektörün Çözüm Platformu - Son Dakika


Advertisement