Son Dakika Haberleri: Selahattin Demirtaş'ın Cezaevinde Yazdığı Türkü, Seçim Şarkısı Oldu

Selahattin Demirtaş'ın Cezaevinde Yazdığı Türkü, Seçim Şarkısı Oldu

8 ay önce

HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinde yazıp bestelediği türküyü eşi Başak Demirtaş sosyal medya hesabından paylaştı. "Korkma, bağır. Olmadı Hızır'ı çağır, Hızır senin kalbindedir" sözlerinin geçtiği türkü, seçim şarkısına dönüştürüldü

HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinde yazıp bestelediği türküyü eşi Başak Demirtaş sosyal medya hesabından paylaştı."Korkma, bağır. Olmadı Hızır'ı çağır, Hızır senin kalbindedir" sözlerinin geçtiği türkü yeni bir seçim şarkısına dönüştürüldü.

Başak Demirtaş, yaptığı paylaşımda 'Korkma' isimli türkünün düzenlenmesinde ve seslendirilmesinde emeği geçen kişilere teşekkürlerini sunarken eşinin yazdığı türküyü çok beğendiğini de belirtti.

İLK ANKESÖRLÜ TELEFONDA EŞİNE SÖYLEMİŞ

Demirtaş'ın hapiste yazdığı 'Korkma' isimli türküsü bugün HDP'nin resmi Twitter hesabından da paylaşıldı. Türkünün giriş kısmında Demirtaş'ın ankesörlü telefondan kaydedilen sesi de yer alıyor.

WHATSAPP'TAN MESAJ ATMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Selahattin Demirtaş seçmenlerine WhatsAPP üzerinden sesli mesajla seslenmişti. Demirtaş, sesli mesajda seçim çalışmalarına katılma çağrısı yapmıştı.

DEMİRTAŞ NE ZAMANDIR CEZAEVİNDE?

Demirtaş, Kasım 2016'dan bu yana Edirne Cezaevinde kalıyor. HDP'li siyasetçi, seçim çalışmalarına cezaevinde devam ederken bir yandan da şiir ve şarkı yazıyor.

Selahattin Demirtaş Seçmenlerine Bu Kez WhatsApp Üzerinen Seslendi

Demirtaş Telefonla Eşine Mırıldandığı Şarkısını Besteledi
Megastar Tarkan, Eşinin Kıskançlık Krizlerine Daha Fazla Dayanamadı Milli Sporcu Batuhan Kurt Hayatını Kaybetti

Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Öneri: Külliyeye Çağırıp Dinlesin