Selahattin Demirtaş, kendisini ve muhalefeti eleştirdi - Son Dakika

Selahattin Demirtaş, kendisini ve muhalefeti eleştirdi

26.01.2021 17:44

Kendisinin ve muhalefetin geçmişteki siyaset tarzını eleştiren HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, "Söylemimiz, pratiklerimiz konusunda özeleştirel yaklaşmak gerektiğine de samimiyetle inanıyorum. Muhalefet topluma güven vermek istiyorsa özeleştiriden kaçmamalı, olgun bir şekilde özeleştiri verebilmeli" düşüncesini dile getirdi.

HDP EskiEş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu cezaevinden gazetecilere mektup gönderdi.

Mektubunda "Dışarıda HDP üzerinden, özellikle de benim adım üzerinden zaman zaman yoğun tartışmalar yürütülüyor" ifadelerini kullanan Selahattin Demirtaş, şunları kaydetti:

"Cezaevi imkanları ölçüsünde, tüm gelişmeleri takip etmeye çalışıyorum. Elbette bana ve HDP'ye yönelik eleştirileri büyük bir saygıyla karşılıyor, eleştirilere değer veriyor, onları anlamaya çalışıyorum. Geçmişteki siyaset tarzımız, söylemimiz, pratiklerimiz konusunda özeleştirel yaklaşmak gerektiğine de samimiyetle inanıyorum. Ayrıca bunu tüm siyasetçilerin yapması gerektiği kanaatindeyim. Bizler dört dörtlük siyaset yaptığımızı iddia edersek sadece kendimizi kandırmış oluruz. Nihayetinde Türkiye bugün bu haldeyse her siyasi aktörün kendi ölçüsünde sorumluluğu var, buna muhalefet de dahil.

"BAŞARILI OLSAYDIK BUNLARIN HİÇBİRİ YAŞANMAYACAKTI"

Barışı sağlayamadık, demokrasi getiremedik, Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi çöktü, toplum ağır bedeller ödüyor. Başarılı olsaydık bunların hiçbiri yaşanmayacaktı. Durum bu kadar nettir. Bence bu saatten sonra mazeretlerin arkasına sığınmanın da bir anlamı yok. Muhalefet topluma güven vermek istiyorsa özeleştiriden kaçmamalı, olgun bir şekilde özeleştiri verebilmelidir."

Selahattin Demirtaş, kendisini ve muhalefeti eleştirdi

Son Dakika Politika Selahattin Demirtaş, kendisini ve muhalefeti eleştirdi - Son Dakika


Son Dakika

Seyircisiz maçta takımlarını desteklemek için deplasmana giden 4 taraftar, trafik kazası sonucu hayatını kaybetti Zimmetine 5 milyon lira geçiren icra müdür yardımcısı ile bir şüpheli tutuklandı Internacional'in şampiyonluk için ihtiyacı olan tek gol, 90+6'da ofsayta takıldı ve şampiyon Flamengo oldu Son dakika: Yapılandırma ödemesi yapmak isteyenler bu hafta sonu kısıtlamadan muaf olacak Kanal İstanbul polemiği büyüyor! Erdoğan, kendisine 23 Haziran'ı hatırlatan İmamoğlu'na Maltepe üzerinden yüklendi Üzerine buz kütlesi düşen profesör ölümden döndü Kerimcan Durmaz, 'Peşimde' şarkısının klibinde kadın kılığına girip Sharon Stone pozu verdi Kerestelerin altında kalıp ölen kardeşinin yüzüne son kez bakıp gözyaşı döktü