Selçuklu Belediyesi'nden 160 Yaşlıya "Evde Bakım Hizmeti" - Son Dakika

Selçuklu Belediyesi'nden 160 Yaşlıya "Evde Bakım Hizmeti"

15.01.2012 14:40
Selçuklu Belediyesi'nden 160 Yaşlıya

Selçuklu Belediyesi tarafından hizmete sunulan Evde Yaşlı Bakım Merkezi tarafından 160 yaşlıya hizmet verildiği ve iki ekip tarafından yürütülen hizmetle günde 8 yaşlının evine gidildiği bildirildi.

Selçuklu Belediyesi tarafından hizmete sunulan Evde Yaşlı Bakım Merkezi tarafından 160 yaşlıya hizmet verildiği ve iki ekip tarafından yürütülen hizmetle günde 8 yaşlının evine gidildiği bildirildi.

Selçuklu Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, belediyenin uyguladığı Evde Yaşlı Bakım hizmeti kapsamında Selçuklu'da yalnız yaşayan 160 yaşlıya bu hizmetin sunulduğu, 35 yaşlı ile başlatılan çalışma da yaşlı sayısının 160'a ulaştığı belirtildi.

İki ekiple yürütülen hizmetin bu yıl içerisinde üç ekiple yürütüleceği ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Uygulama kapsamında sertifikalı yaşlı bakım elemanları, yalnız yaşayan yaşlıların günlük ihtiyaçlarını karşılıyor ve sağlık ekibi tarafından muayeneleri yapılıyor. Yaşlıların banyo, tıraş, yatak banyosu, yara bakımı, ev temizliği, teknik arızlarının onarımı ve gıda olmak üzere her türlü ihtiyaçları Selçuklu Belediyesi ekipleri tarafından karşılanıyor. Ayrıca görevli hemşireler tarafından yaşlıların şeker, tansiyon, kolesterol ve genel sağlık taramaları düzenli olarak yapılıyor. Üyelik sistemiyle çalışan Yaşlı Bakım Merkezi'ne kayıt edilen yaşlıların her birinin kendi dosyası bulunuyor ve evlerine randevu ile gidiliyor."

Selçuklu Belediyesi, Evde Yaşıl Bakım Hizmeti verdiği yaşlıların sosyal hayatını canlandırmak için, farklı etkinlikler de düzenliyor. Yemek, çay partisi, piknik gibi organizasyonlar düzenlenerek yaşlılar bir arada hoş vakit geçirme imkanına sahip oluyor. Bayramlar, özel gün ve geceler de yaşlılara özel etkinlikler gerçekleştiriliyor. Yaşlıların ihtiyaçlarını karşılaması için alış veriş ve ulaşım konularında da destek veriliyor.

- KONYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Selçuklu Belediyesi'nden 160 Yaşlıya 'Evde Bakım Hizmeti' - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika! Konya'da yolcu otobüsü devrildi: 14 yaralı 08:17 Son Dakika! Konya'da yolcu otobüsü devrildi: 14 yaralı Ustabaşının boğazına bıçak dayayarak 5 saat rehin alan garsondan savunma: Öldürme kastım yoktu 07:52 Ustabaşının boğazına bıçak dayayarak 5 saat rehin alan garsondan savunma: Öldürme kastım yoktu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 07:51 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz" sözlerine HDP'den yanıt: Çözümün adresi İmralı'dır
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de konuştu: Görevimiz, FETÖ mensuplarının hesap vermesini sağlamaktır 04:02 Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de konuştu: Görevimiz, FETÖ mensuplarının hesap vermesini sağlamaktır Sabıkası ortaya çıkınca evlenmekten vazgeçen nişanlısını ikna ederken canından oluyordu 23:13 Sabıkası ortaya çıkınca evlenmekten vazgeçen nişanlısını ikna ederken canından oluyordu İrem Derici'den aşk dedikodularını kuvvetlendiren imalı paylaşım: 3 harfli misafir 22:53 İrem Derici'den aşk dedikodularını kuvvetlendiren imalı paylaşım: 3 harfli misafir
Kaybedilen Başakşehir maçı sonrası Fenerbahçeli taraftarlardan 21:40 Kaybedilen Başakşehir maçı sonrası Fenerbahçeli taraftarlardan "Caner" paylaşımı yağıyor Gelin adayı Solmaz, Seda Sayan'ın konserinde süper minisiyle kalça dansı yaptı 19:49 Gelin adayı Solmaz, Seda Sayan'ın konserinde süper minisiyle kalça dansı yaptı
Advertisement