Selde Mahsur Kalan Koyunlar İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı - Son Dakika

Selde Mahsur Kalan Koyunlar İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı

27.01.2019 17:50

Selde mahsur kalan koyunlar itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı Muğla'nın Menteşe ilçesi Karabağlar yaylası Tozlu mevkiinde aşını yağışlar sonrası mahsur kalan koyun ve keçiler Büyükşehir İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kurtarıldı.

Selde mahsur kalan koyunlar itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı

Muğla'nın Menteşe ilçesi Karabağlar yaylası Tozlu mevkiinde aşını yağışlar sonrası mahsur kalan koyun ve keçiler Büyükşehir İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kurtarıldı.

MUĞLA - Muğla'da son 48 saattir devam eden sağanak yağış sonrası Menteşe'nin Karabağlar Yaylasındaki yayla evinde koyunların mahsur kalmasına neden oldu. 112 Acil Çağrı Merkezinden yardım talep eden havyan sahibi Ahmet Çakmak'ın koyun ve keçileri Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe İtfaiye Grup amirliği ekiplerinin müdahalesi ile kurtarıldı.

Karabağlar Yaylası Tozlu Mevkiinde aşırı yağışlar sonrası yayla evlerine ve bahçelerine su bastı. Su baskını sonrası mahsur kalan havyanlar itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kurtarıldı. Ulaşımın sadece traktör ile yapıldığı bölgeye giden itfaiye ekipleri, mahsur kalan hayvanları tek tek kucaklayarak traktörün kasasına sevk etti.

4 kuzu, 5 koyun telef oldu

Yağmur sularının yükselmesi sonucu Ahmet Çakmak'a ait hayvanlardan 9'u telef oldu. 24 saat kesintisiz yağmur yağışının olduğunu söyleyen havyan sahibi Ahmet Çakmak, "Telef olan var. 4 tane kuzum, 5 tane koyunum gitti. Ne kadar kurtarıldı sayısını bilmiyorum. Buradan eski garajın altında bir yere gidiyoruz. Yağmur çok yağdı. Kendimiz AFAD'ı aradık. AFAD Jandarmaya yönlendirdi, Jandarma Polise yönlendirdi, Polis de İtfaiyeye yönlendirdi. Fazla bir hasarım yok" dedi.

Selde Mahsur Kalan Koyunlar İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı
Selde Mahsur Kalan Koyunlar İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı
Selde Mahsur Kalan Koyunlar İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı
Selde Mahsur Kalan Koyunlar İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Selde Mahsur Kalan Koyunlar İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ'cü Enes Kanter'in Rockfeller'ın torunu Ariana ile ilişki yaşadığı ortaya çıktı 15 gün önce kendisini vuran husumetlisini, şehir meydanında kurşunladı Son Dakika! Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan kaçırılan 15 denizciyle ilgili açıklama: Şu ana kadar korsanlardan bir haber yok "Cehennemi tercih ederdim" diyen İlyas Salman'dan tartışma yaratacak "Ahiret" çıkışı Ölümüne sebep olduğu adamı değil, aracını kontrol ederek olay yerinden kaçtı Güney Koreli ünlü rapçi Heon-cheol evinde ölü bulundu Sosyal deney sırasında söyledikleri yüreklere dokundu! Herkes bu çocuğu arıyor Kendini tanrı zanneden adam, babasının kesik başıyla sokaklarda dolaştı