Selva Erdener ve Turkuvaz Beşlisi Aşk Şarkılarıyla Mersin'de - Son Dakika

Selva Erdener ve Turkuvaz Beşlisi Aşk Şarkılarıyla Mersin'de

24.05.2016 15:39
Selva Erdener ve Turkuvaz Beşlisi Aşk Şarkılarıyla Mersin'de, System.String[]

15. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Selva Erdener ve Turkuvaz Beşlisi’ni aynı sahnede Mersinli sanatseverler için buluşturuyor.

15. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Selva Erdener ve Turkuvaz Beşlisi'ni aynı sahnede Mersinli sanatseverler için buluşturuyor.

Festival Yürütme Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, her biri kendi alanında Türkiye'nin ustaları olan Turkuvaz Beşlisi ile Selva Erdener, festival kapsamında Kültür Merkezi'nde konser verecek. Federico Garcia Lorca'nın "Umutsuz Aşka Gazel" ve "Nereye Aşkım" şiirlerinin de içinde yer aldığı konser programında, Friedrich Dürrenmatt, Sabahattin Ali ve Turan Oflazoğlu'nun Turgay Erdener tarafından bestelenmiş şiirlerinin yanı sıra Neşet Ertaş'ın "Yazımı Kışa Çevirdin" türküsü de yer alacak. Turkuvaz Beşlisi ile Selva Erdener, 25 Mayıs 2016 Çarşamba akşamı sanatseverlerle buluşacak.

İlk kez 2005 yılında bir araya gelen, yurt içinde ve yurt dışında sürdürdükleri konser çalışmalarıyla adından sıkça söz edilen Selva Erdener ve Turkuvaz Beşlisi, Turgay Erdener'in bestelerini ve yine aynı bestecinin halk türküleri uyarlamalarını seslendirecek. Topluluk, Selva Erdener, İbrahim Yazıcı, Ekrem Öztan, Ahmet Baran, Alper Müfettişoğlu ve Burak Çakır'dan oluşuyor. - MERSİN

Selva Erdener ve Turkuvaz Beşlisi Aşk Şarkılarıyla Mersin'de

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Selva Erdener ve Turkuvaz Beşlisi Aşk Şarkılarıyla Mersin'de - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çin'de 14 bin kişinin karantinaya alınmasına neden olan SARS virüsü Irak'ta da görüldü Ankaragücü teknik direktör Fuat Çapa ile yollarını ayırdı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu: Alaattin Çakıcı devlet adamıdır, ağabeyim hastadır Hollanda diken üstünde! Henüz koronavirüs salgını bitmeden kuş gribi patlak verdi Oyuncu Sean Connery'nin ölüm haberini yeni duyan Rasim Ozan Kütahyalı kendine kızdı: Allah benim belamı versin Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan günlük vaka sayısına ilişkin çarpıcı sözler Dünya Sağlık Örgütü: 2021'in başında Avrupa'da üçüncü dalgayı bekliyoruz Paşinyan, Karabağ yenilgisi üzerine istifasını isteyen Rusya'ya sert çıktı: Kolaysa gelin Türklerle siz savaşın