Son Dakika Haberleri: Askeri Operasyon Başlıyor! Şemdinli'de Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Askeri Operasyon Başlıyor! Şemdinli'de Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

27 gün önce

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı bazı köylerde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağının gerekçesi ise askeri operasyon olarak gösterildi.

Hakkari'nin  Şemdinli ilçesine bağlı bazı köylerde operasyon yapılacağı için 1 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

ASKER OPERASYONA ÇIKACAK

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada,  Şemdinli ilçesine bağlı  Çatalca, Güvenli, Soğuksu, Durak, Akbal ve  Erdemli mülki sınırları içerisinde operasyon icra edileceği belirtildi. Açıklamada, "Operasyon esnasında vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği ile emniyetli şekilde seyahat etme hürriyetinin ortadan kalkacağı değerlendirildiğinden, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince  Çatalca, Güvenli, Soğuksu, Durak, Akbal ve  Erdemli mülki sınırları içerisinde 22 Ekim 2017 günü saat 05.00'dan 23 Ekim 2017 günü saat 05.00'a kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.  Çatalca, Güvenli, Soğuksu, Durak, Akbal ve  Erdemli mülki sınırları içerisinde giriş-çıkışlar da yasaklanmıştır" denildi.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Arda Turan'dan Duygulandıran Naim Süleymanoğlu Paylaşımı Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı
Adebayor'dan Galatasaray'a İkinci Kez Hat-trick