Sen Benim Herşeyimsin" Galada Seyirciden Tam Not Aldı - Son Dakika

Sen Benim Herşeyimsin" Galada Seyirciden Tam Not Aldı

07.12.2016 10:42
Sen Benim Herşeyimsin

Haber-Kamera: Ezgi ÇAPA-Akın ÇELİKTAŞ-Mehmet İLKAY ÖZER /İSTANBUL DHAYönetmen Tolga Örnek'in 'Sen Benim HerŞeyimsin' filmi ilk kez seyirci ile buluştu.

Haber-Kamera: Ezgi ÇAPA-Akın ÇELİKTAŞ-Mehmet İLKAY ÖZER/İSTANBUL DHA

Yönetmen Tolga Örnek'in 'Sen Benim HerŞeyimsin' filmi ilk kez seyirci ile buluştu. Kanyon Cinemaximum sinemalarında gerçekleşen gala gecesinde, seyirciler kimi zaman kahkahaya kimi zaman hüzne boğuldu.

ÇEVİK AİLESİ TAM KADRO FİLMDE YER ALDI

Filmin yönetmeni ve uyarlama senaryosunu yazan Tolga Örnek ile filmin başrol oyuncusu Tolga Çevik, kızı Tuna ve oğlu Tan Çevik ile eşi Özge Çevik, Melis Birkan, Cengiz Bozkurt, Hülya Gülşen, Cem Cücenoğlu, Emin Mecnunbeyli ve Şeniz Kurultay Gürkan kırmızı halıda birlikte poz verdi. Yapımcılığını TME Film'in üstlendiği filmin galasına Cem Yılmaz, Esra Erol, Nevra ve Murat Serezli, Erdem Yener, Selma Ergeç, Murat Cemcir, Tolga Sarıtaş, Fırat Parlak ve Burcu Kara, Sibel Turnagöl, Yiğit Özşener, Özer Atik'in de aralarında bulunduğu çok sayıda oyuncu katıldı.

BABA ÖZDEN ÖRNEK: AYNI FİLMDEKİ GİBİ BÜYÜTTÜM

Gala gecesinde Yönetmen Tolga Örnek'i yalnız bırakmayan isimlerden biri de babası eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek'ti. Galaya katılanlar arasında emekli orgeneral Çevik Bir de yer aldı. Filme korkuları ile yüzleşmesi için babası tarafından teşvik edilen hatta zaman zaman tehlikeden tehlikeye atılan Sedat karakterine atıfta bulunan Özden Örnek, "Tolga'yı aynı filmdeki gibi büyüttüm. Ben Düden Şelalesi'nden atmadım ama hep cesaret verdik onlara" diye konuştu. Oğluyla gurur duyduğunu söyleyen Örnek, "Her baba aynı şekilde gurur duyar. Böyle bir eserin ortaya çıkması iftihar edilecek bir şey" dedi.

Filmin sevginin gücünü gösteren bir hikayesi olduğunu söyleyen yönetmen Tolga Örnek de "Saf sevginin gücünü anlatan bir film. Türkiye de dünya da karanlık günler yaşıyor. Sevgiye fırsat verildiğinde, sevmenin ve sevilmenin ne demek olduğunu anladığımızda çok daha mutlu olacağız, film de onu anlatıyor. Anne ve babalar evlatları için, evlatlarının ancak kendileri baba anne olunca anlayabileceği fedakarlıklarda bulunuyorlar" diye konuştu.

TOLGA ÖRNEK: ÇOCUKLAR KARİYERİME DUYDUĞUM HEYECANI TEKRAR CANLANDIRDI

Kırmızı halıda filmin oyuncuları ile basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yönetmen Tolga Örnek, çocuk oyuncularla çalışmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Çok keyifliydi, Tuna ve Tan ile çalışmak benim kariyerimin en mutlu anlarından biriydi. Onların benim gözümün önünde profesyonel birer oyuncuya dönüşmeleri, yetenekleri, heyecanları ve insancıl tavırları kariyerime duyduğum heyecanı tekrar canlandırdı. İkisi de çok özel çocuklar" dedi.

TOLGA ÇEVİK: ÇOK GÜLDÜK, ÇOK AĞLADIK

Baba ile oğulun hikayesi ile başlayarak daha sonra bir baba ile kızının ilişkilerini anlatıldığı filmde çocukları ile kamera karşısına geçen Tolga Çevik, "Hepimiz için bir gurur gecesi, çok güzel bir film yaptık. Aile gibi çalıştık. Çok güldük çok ağladık. Seyirciye de aynısını garanti ediyoruz. Filmde güzel sürprizlerimiz var" dedi.

Filmde de kızını oynayan ve oyunculuğuyla büyük beğeni toplayan, Tolga Çevik'in kızı Tuna "Benim için çok güzel bir deneyimdi, devamını isterim, çünkü çok eğlendim' şeklinde konuştu. İlk sinema deneyiminde şelaleden atlayan ve filmde babasının çocukluğunu oynayan Tan Çevik ise duygularını 'Aslında yükseklik korkum var. Şelaleden atlama sahnelerini nasıl yaptığıma da çok şaşırıyorum. Çok güzel bir deneyimdi. Devamının da gelmesini isterim" şeklinde ifade etti.

CEM YILMAZ: HALKIMIZIN BU FİLME GEREKEN İLGİYİ GÖSTERECEĞİNE İNANIYORUM

Galaya katılan Cem Yılmaz ise "Tolga Örnek çok kıymetli bir yönetmen, Tolga Çevik de çok iyi bir oyuncu. Halkımızın da filme gereken ilgiyi göstereceğine inanıyorum" dedi.

MEKSİKA YAPIMI BİR FİLMDEN UYARLAMA

9 Aralık'ta sinemalarda olacak 'Sen Benim HerŞeyimsin' filmi "Instructions Not Includedö isimli 2013 yapımı bir Meksika yapımından uyarlandı. Filmin Konusu ise şöyle: "Babasının 'Korku bir kurda benzer. Onu yenmen için tam gözünün içine bakacaksın' mottosuyla yetiştirmeye çalıştığı Sedat (Tolga Çevik) çok küçükken öksüz kalır. Çıralı'da yenemediği korkuları ve babasından hatıra hayat tavsiyesi ile günübirlik ilişkiler ve işlerle hayatını geçirir. Ancak bir gün Pınar (Melis Birkan) tarafından kucağına bırakılan bir bebekle kendini 'baba' olarak bulur. İstanbul'a gelir ve kaderin cilvesiyle Birol (Cengiz Bozkurt) ile karşılaşarak "korkularının gözünün içine bakacağı" bir meslek edinir. Sedat'ın hayatı artık "Sen Benim HerŞeyimsinödediği kızının etrafındadır. Kızı için bir masal dünyası yaratır ve onu dünyanın gerçeklerinden korumak için elinden geleni yapar. Baba ile kızın, masal gibi hayatı, anne tekrar ortaya çıkana dek eğlenceli ve heyecanlı bir macera olarak devam edecektir..."

Görüntü Dökümü

-------------

-Galaya katılanlardan görüntü

-Oyuncuların kırmızı halıda gazetecilerin sorularını yanıtlaması

-Yönetmen Tolga Örnek'in konuşması

-Oyuncu Tolga Çevik ve çocukları Tan ve Tuna'nın konuşmaları

-Özden Örnek ve Tolga Örnek ile röp.

-Cem Yılmaz'ın konuşması

-Filmin fragmanı

-Genel ve Detay görüntüler

Sen Benim Herşeyimsin Galada Seyirciden Tam Not Aldı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sen Benim Herşeyimsin' Galada Seyirciden Tam Not Aldı - Son Dakika


Son Dakika

ABD polisinin şüpheli şahsı kurşuna dizdiği anların görüntüleri ortaya çıktı Hollandalı golcü Klaas-Jan Huntelaar, eski takımı Schalke 04'e geri döndü Ümitcan Uygun'un ağabeyi, Müge Anlı'yı ölümle tehdit etti Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için 10 kuralı belirledi! 4 gruptakilere aşı yapılmayacak Estetik harikası çıktı! Survivor Nagihan'ın yeni halini görenler tanıyamıyor Gram altın tekrar 500 TL olur mu? Ünlü analist İslam Memiş son gelişmeleri değerlendirdi Rusya lideri Putin, dondurucu soğukta buz gibi suya girdi Türkiye'de yaygın olan iki marketin fiyatlarında yüzde 100'e varan fark bulunuyor