Sendika Başkanı Taşeron Sınavında Ter Döktü - Son Dakika

Sendika Başkanı Taşeron Sınavında Ter Döktü

20.03.2018 11:22
Sendika Başkanı Taşeron Sınavında Ter Döktü, System.String[]

Türk-İş'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, 2006'dan beri taşeron işçi olarak çalıştığı Sakarya Üniversitesinde kadroya geçiş sınavına girdi.

ÖZCAN YILDIRIM - Türk-İş'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, 2006'dan beri taşeron işçi olarak çalıştığı Sakarya Üniversitesinde kadroya geçiş sınavına girdi. Türkiye'nin taşeron işçi statüsündeki tek sendika genel başkanı olan Çağırıcı, yazılı sınavda yöneltilen 20 soruyu yanıtladı.

Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerdeki 400 bin taşeron işçisinin kadroya geçişi için 2 Ocak'ta başlayan süreç, işlemeye devam ediyor. 3 Mart itibarıyla tavsiye edilen sınav aşamasının başlamasıyla birçok kurum, başvurusu kabul edilen bünyesindeki çalışanları gerek yazılı gerekse de sözlü sınavdan geçiriyor.

Sakarya Üniversitesinde 2006 yılında taşeron işçi statüsüyle özel güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlayan 33 bin üyeye sahip Güvenlik-İş Sendikasının Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, taşeron işçilere kadro imkanı sağlayan düzenlemeden yararlanmak için kuruma başvurdu.

Başvurusunun uygun bulunmasının ardından kadroya geçiş sınavına giren Çağırıcı, yazılı olarak yapılan sınavda yöneltilen 20 soruyu yanıtladı.

"Mücadelemiz taşeron düzenlemesiyle karşılık buldu"

Çağrıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, taşeron işçi statüsünde olup da Türkiye'de profesyonel sendika genel başkanlığı yapan tek isim olduğunu belirterek, taşeron işçilerin kadro talebinin önemini en iyi bilen sendikacıların başında geldiğini söyledi.

Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi için yıllarca mücadele verdiğini ifade eden Çağırıcı, "Bu mücadelemiz ne mutlu ki taşeron düzenlemesiyle karşılık buldu. Ben de bir taşeron işçi olarak kadroya geçmek için gerekli başvurularımı yaptım, sınavıma girdim. Sınavda, özel güvenlik görevlisinin mesleğine dair sorular soruldu. Tümünü yanıtladım. Tüm taşeron kardeşlerim gibi ben de sonucu merakla bekliyorum." dedi.

Taşeron düzenlemesinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'na şükranlarını sunan Çağrıcı, "Bu düzenlemenin hayata geçmesinde taşeron işçisinden sendikacısına, siyasetçisinden basın mensubuna, toplumun birçok kesiminin katkısı ve emeği var. Emeği olan herkese katkılarından dolayı teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sendika Başkanı Taşeron Sınavında Ter Döktü - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Bakan Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı! 4 il kırmızı kategoride 19:50 Son Dakika: Bakan Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı! 4 il kırmızı kategoride Son Dakika: Türkiye'de 22 Haziran günü koronavirüs nedeniyle 57 kişi vefat etti, 6 bin 143 yeni vaka tespit edildi 19:27 Son Dakika: Türkiye'de 22 Haziran günü koronavirüs nedeniyle 57 kişi vefat etti, 6 bin 143 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Beşiktaş, Sergen Yalçın'la anlaşma sağladı 19:07 Son Dakika: Beşiktaş, Sergen Yalçın'la anlaşma sağladı
Tasarı yasalaştı, trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor 18:23 Tasarı yasalaştı, trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor 1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada tam 2 bin işçi üretiyor 16:46 1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada tam 2 bin işçi üretiyor Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor 16:12 Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor
Ekonomist Özgür Demirtaş, kendi coin'ini çıkarmaya hazırlanan Emrah'a tepki gösterdi 16:08 Ekonomist Özgür Demirtaş, kendi coin'ini çıkarmaya hazırlanan Emrah'a tepki gösterdi Diyarbakır'da dev karpuz maketi ile kamufle edilen baz istasyonu büyük tepki topladı 15:10 Diyarbakır'da dev karpuz maketi ile kamufle edilen baz istasyonu büyük tepki topladı
Advertisement