Senegal'de sağlık alanında ilan edilen acil durum 20 Mart'a kadar uzatıldı - Son Dakika

Senegal'de sağlık alanında ilan edilen acil durum 20 Mart'a kadar uzatıldı

21.02.2021 12:31
Senegal'de sağlık alanında ilan edilen acil durum 20 Mart'a kadar uzatıldı, System.String[]

Senegal'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında 22 Ocak'ta sağlık alanında ilan edilen acil durum 20 Mart'a kadar uzatıldı.

Senegal'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında 22 Ocak'ta sağlık alanında ilan edilen acil durum 20 Mart'a kadar uzatıldı.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, başkentin de içinde bulunduğu Dakar ve Thies bölgelerinde vaka ve ölümlerin yüksek olduğu belirtilerek salgının bu 2 bölgede endişe verici boyutlara ulaştığı kaydedildi.

Açıklamada, Dakar ve Thies'te sağlık alanında ilan edilen acil durumun 20 Mart'a kadar süreceği, 21.00-05.00 saatlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağının da o tarihe kadar devam edeceği bilgisi paylaşıldı.

Yaklaşık 16 milyon nüfuslu Senegal'de salgının başından bu yana 32 bin 630 kişi virüse yakalandı, 795 kişi yaşamını yitirdi.

Senegal, Çin'den sipariş ettiği 200 bin doz Sinopharm aşısını 18 Şubat'ta teslim almıştı. Aşılama kampanyasının haftaya başlaması bekleniyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Senegal'de sağlık alanında ilan edilen acil durum 20 Mart'a kadar uzatıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Hasöksüz: Karadeniz'deki vaka artışının nedeni mutant virüs İYİ Parti HDP'lilerin fezlekeleriyle ilgili tavrını netleştirdi: TBMM'ye geldiğinde "Evet" oyu vereceğiz 'Uyanış: Büyük Selçuklu' dizisi kadrosuna Çukur'un ünlü oyuncusunu dahil ediyor Bilim insanları endişeli! ABD'de koronavirüsün daha bulaşıcı ve tehlikeli bir türü tespit edildi Ünlü oyuncu Eda Ece koronavirüse yakalandı Diplomasız 'Tıp Uzmanı' unvanıyla hasta tedavi eden Metin Hara'nın duruşmasında tanıklar konuştu Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca, Muhammed Emin Saraç'ın cenazesindeki kalabalık görüntülerle ilgili özür diledi Evinde çıkan yangında her şeyi küle dönen Çılgın Sedat'a belediye kapılarını açtı