Senetteki İmzaların Sahte Olduğu Üçüncü İncelemede de Kesinleşti - Son Dakika

Senetteki İmzaların Sahte Olduğu Üçüncü İncelemede de Kesinleşti

02.11.2011 15:08
Senetteki İmzaların Sahte Olduğu Üçüncü İncelemede de Kesinleşti, System.String[]

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği, 10 milyon liralık senetle ilgili üçüncü kez yapılan kriminal incelemenin sonuçlandığını açıkladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği, 10 milyon liralık senetle ilgili üçüncü kez yapılan kriminal incelemenin sonuçlandığını açıkladı.

Rapor, 10 milyon liralık senetteki imzaların Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Belediye Genel Sekreteri Mustafa Yalçın'a ait olmadığını tespit etti. Senedin arkasındaki imzanın ise Ergenekon soruşturması kapsamında yargılanan Yusuf Erikel'e ait olduğunu belirledi.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, belediye adını kullanarak rüşvet aldığı belirlenen ve yargılanarak ceza alan eski personel Hacı Ali Hamurcu'da bulunan 10 milyon liralık senetle ilgili üçüncü kez kriminal inceleme yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, üçüncü bilirkişi raporunda senetteki imzanın Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye ait olmadığı ve adına sahte olarak atıldığını tasdik ettiği dile getirildi. Belediyenin, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'Bu olayla ilişkileri yok da senedi niye ödediler' şeklinde suçlamalarda bulunduğu senedin sahte olduğu bilirkişi raporuyla üçüncü kez ispatlandı. Senet şu anda Ergenekon davasından tutuklu bulunan grup tarafından hazırlandığı ve imzaların taklit olduğu kesinleşti. Grafoloji ve Sahtecilik Uzmanları tarafından senedin aslı üzerinden yapılan inceleme sonucunda 27.09.2011 tarihinde hazırlanan ve davaya bakan Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan bilirkişi raporunda; senetteki Mehmet Özhaseki imzasının Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin elinden çıkmadığı net bir şekilde ifade ediliyor. Yine aynı şekilde senette kefil olarak görünen Mustafa Yalçın imzasının da sahte olduğu ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın'ın elinden çıkmadığı kaydediliyor. Buna karşılık senedin arka yüzünde atılı bulunan imzanın Yusuf Erikel eli mahsulü olduğu belirtiliyor.

Öte yandan, aynı bilirkişi raporunda senedin 'ödeyecek' bölümünde bulunan 'Mehmet Özhaseki Büyükşehir Belediye Başkanı' ve 'kefil' bölümünde basılı bulunan 'Mustafa Yalçın Genel Sekreter' kaşelerinin de belediyede kullanılan kaşeler olmadığına dair sonuçlara yer veriliyor."

'Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak iftiralarını çürütmekten, yalanlarını yüzlerine vurmaktan yorulduk' denilen açıklamanın sonunda, "Her iftirası çürütülen, her yalanı yüzüne vurulan insanlarda biraz utanma olur. Sürecin başından beri 20'ye yakın yalan söylediler tek tek hepsini ortaya çıkardık, çıkarmaya da devam ediyoruz. Bu kadar yalan dolandan sonra hala toplum önünde 'laf cambazlığı' yapanlara en güzel cevabı yüce Türk Adaleti verecektir." ifadeleri yer aldı.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Senetteki İmzaların Sahte Olduğu Üçüncü İncelemede de Kesinleşti - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Arınç'ın istifa metninde dikkat çeken ifadeler var: Yargı, ekonomi ve başka alanlarda reformlara ihtiyaç var