Senoz Deresine 5 Bin Yavru Alabalık Bırakıldı - Son Dakika

Senoz Deresine 5 Bin Yavru Alabalık Bırakıldı

08.09.2012 15:11
Senoz Deresine 5 Bin Yavru Alabalık Bırakıldı, System.String[]

Rize'de taş ocaklarının ardından yapımı süren hidroelektrik santrallerinin tehdidi altına giren ve yöre halkının doğa ve deredeki canlı yaşamın yok olacağı gerekçesiyle zaman zaman protesto gösterileri düzenlediği Çayeli İlçesi Senoz Vadisi'ndeki...

Rize'de taş ocaklarının ardından yapımı süren hidroelektrik santrallerinin tehdidi altına giren ve yöre halkının doğa ve deredeki canlı yaşamın yok olacağı gerekçesiyle zaman zaman protesto gösterileri düzenlediği Çayeli İlçesi Senoz Vadisi'ndeki Senoz deresine 5 bin yavru Karadeniz alası bırakıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Rize 12'nci Bölge Müdürlüğü tarafından Trabzon'un Maçka ilçesindeki tesiste yetiştirilen 5 bin yavru alabalığın Senoz deresine bırakılması için Çataldere Köyü'nde düzenlenen programa Çayeli Kaymakamı Abdullah Ayaz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12'nci Bölge Müdürü Mustafa Bulut ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü yetkilileri katıldı. Derede yapılan su sıcaklığı ölçümü ve sıcaklık dengeleme işleminden ardından 5 bin yavru Karadeniz alası dereye bırakıldı.

DERELER SPORTİF OLTA BALIKÇILIĞINA AÇILACAK

Orman içi suları balıklandırma projesini yürüttüklerini belirten Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12'nci Bölge Müdürü Mustafa Bulut, Rize'de ilk kez balık salım işlemini gerçekleştirdiklerini belirtti. Bulut, İlerleyen günlerde Fırtına Deresi, Fındıklı Aslandere ve Tunca deresinde yetiştirilen yavru balıkları dereye salacağız. Rize'de toplam olarak 29 bin yavru Karadeniz alabalığı derelere salınacak. Amacımız derelerin belli bir popülasyon yeterliliğine ulaştıktan sonra sportif olta balıkçılığına açılmasıdır. Bu sayede yöreye ekonomik bir katkı sağlanacak dedi.

Senoz Deresine 5 Bin Yavru Alabalık Bırakıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Senoz Deresine 5 Bin Yavru Alabalık Bırakıldı - Son Dakika


Son Dakika

Leipzig maçında sakatlanan Başakşehir'li Caiçara, hastaneye kaldırıldı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı