Son Dakika Haberleri: Erken Seçim Kararıyla Dövizde Yaşanan Düşüş Devam Ediyor

Erken Seçim Kararıyla Dövizde Yaşanan Düşüş Devam Ediyor

7 ay önce

Erken seçim kararının ardından dolar ve euroda dün yaşanan sert düşüşün ardından bu sabahki ilk işlemlerde de olumlu bir hava göze çarpıyor. Dolar 4,01 TL sınırında bulunurken euro 4,98 TL'nin altında işlem görüyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın erken seçim tarihini 24 Haziran olarak açıklamasının ardından kısa sürede siyasi belirsizliğin son bulacağı beklentisiyle dün dolar/TL ve faizler sert bir şekilde gerilerken, borsada yükseliş yüzde 3'ü bulmuştu.

"BELİRSİZLİK ORTADAN KALKTI, PİYASALAR OLUMLU TEPKİ VERDİ"

GCM Menkul Kıymetler Araştırma Uzmanı Enver Erkan, piyasaların erken seçim kararını pozitif karşıladığını belirterek "Seçime çok kısa sürede gidilmesinin ve bunun bir belirsizlik unsurunun ortadan kalkması olarak yorumlanması neticesinde piyasa algısının iyi olduğunu görmekteyiz. Risk unsuru ve belirsizlik kalktı havası hakim olmakta, bu kapsamda kur ve tahvil faizleri gerilemektedir" dedi.

"SEÇİMİN OLUMLU HAVASI PİYASALARDA İYİMSERLİK YARATTI"

Reuters'a konuşan üst düzey bir bankacı, "Ülke seçim atmosferine zaten bir süredir girmişti. Seçimin bir an önce gerçekleşip bitecek olmasını olumlu karşılıyoruz. Piyasadaki iyimserlik de bu sebepten" dedi.

BUGÜN NELER OLUYOR?

Bugüne bakıldığında dünden kalan olumlu havanın devam ettiği görülüyor.

Dolar/TL ilk işlemlerin ardından 4.0160 TL seviyesinde bulunurken, euro ise 4.9780 TL seviyesinden el değiştiriyor.
Ağaca Bağlı Olarak Bulunan Köpeğe Tecavüz Edildiği Ortaya Çıktı Sakalları Yüzünden Sokağa Dahi Çıkamayan Genç Kadın, Son Haliyle Şaşırttı

Trafik Cezalarının Artırılmasını Öngören Teklif Kabul Edildi