Serdar Ortaç, Ahmet Kaya'nın linç edilmesiyle ilgili pişman olduğunu söyledi - Son Dakika

Serdar Ortaç, Ahmet Kaya'nın linç edilmesiyle ilgili pişman olduğunu söyledi

21.07.2020 22:47

Şarkıcı Serdar Ortaç, Magazin Gazetecileri Derneği'nin 10 Şubat 1999'da düzenlediği "Yılın En İyi 10 Müzik Yıldızı Yarışması" ödül töreninde Ahmet Kaya'nın linç edilmesi ve ülkeyi terk etmeye zorlanması olayı nedeniyle çok pişman olduğunu söyledi.

Ahmet Kaya'nın, Magazin Gazetecileri Derneği'nin 10 Şubat 1999'da düzenlediği "Yılın En İyi 10 Müzik Yıldızı Yarışması" ödül töreninde "Kürtçe şarkı söylemek, klip çekmek istiyorum" ifadelerine tepki gösteren şarkıcı Serdar Ortaç, sahneye çıkıp Sibel Can'ın "Padişah" şarkısını "Bu devirde kimse sultan değil, hükümdar değil, padişah değil/ Atatürk yolunda tüm Türkiye/ bu vatan bizim/ ellerin değil" şeklinde okumuştu. Ortaç, konuk olduğu Youtube kanalı Katarsis'te o gün için pişmanlığını dile getirdi.

"ALLAH BENİM BELAMI VERSİN"

Serdar Ortaç, "O sahnede olmaktan pişmanım. O grubun içinde o anı yaşamaktan pişmanım. Allah benim belamı versin o gün orada olduğum için… Herkes diyor ki, 'çatal attın'. Hiçbir şey atmadım. Orada marş oku dediler. Binlerce kez özür diliyorum bütün Ahmet Kaya hayranlarından. En büyük pişmanlıklarımdan biridir rahmetlinin bu yaşadıklarına alet olmak. Allah benim belamı versin" dedi.

Serdar Ortaç'ın Ahmet Kaya pişmanlığı

OLAYDAN SONRA KAYA, PARİS'E GİTMİŞTİ

Ortaç, şarkının ardından 10. Yıl Marşını söyledikten sonra ise konuklar, Ahmet Kaya'yı linç etti ve çatal bıçak fırlattı. Kaya, yaşananların ardından yurt dışına gitti ve 16 Kasım 2000 tarihinin sabahında geçirdiği kalp krizi sonucu Paris'te hayatını kaybetti.

Serdar Ortaç, Ahmet Kaya'nın linç edilmesiyle ilgili pişman olduğunu söyledi

Kaynak: Snob Magazin

Son Dakika Magazin Serdar Ortaç, Ahmet Kaya'nın linç edilmesiyle ilgili pişman olduğunu söyledi - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (10)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Tottenham, Heung-Min Son'un sözleşmesini haftalık 2 milyon TL karşılığında uzatacak Hakkari'deki hain saldırıda şehit düşen işçinin kanı yerde kalmadı Bakan Koca'dan tanı konmamış koronavirüs taşıyıcılarına karşı uyarı Trump mı, Biden mı? Hükümetten "ABD seçimlerinde kim kazanırsa Türkiye'ye yarar?" sorusuna yanıt Güzel model Brenda Patea: Alexander Zverev'den hamileyim ABD'nin yeni başkanını belirleyecek seçimde Michigan eyaletinde Biden öne geçti İngiliz perakende devi Marks & Spencer, 94 yıl sonra ilk kez zarar etti 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nı taşıyan beton kolonların görüntüsü endişelendiriyor