Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı - Son Dakika

Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı

18.03.2013 13:38
Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı, System.String[]

Konya'da 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98.yıldönümü dolayısıyla bir dizi anma programı düzenlendi.

Konya'da 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıldönümü dolayısıyla bir dizi anma programı düzenlendi. Konya Şehitliği'ndeki törende, şeref defterini şehit kızı ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun manevi kızı olan Gülnisa Alkış imzaladı.

İlk tören Konya Garnizon Komutanlığı Şehitliği'nde gerçekleştirildi. Buradaki törene Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Yılmaz Özkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, askeri ve sivil erkan ile şehit ve gazi yakınları katıldı. Tören Şehitlik Anıtı'na çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunulması, saygı atışı ile İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemine dair konuşmanın ardından Vali Doğan, 2002 yılında Tunceli'de Çiçekli Dağı yakınlarında şehit olan Piyade Komando Er Selçuk Alkış'ın kızı ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun manevi kızı Gülnisa Alkış'ı yanına alarak şeref defterini birlikte imzaladı. Vali Doğan, günün anlam ve önemine dair şeref defterinde yazılanları şehit kızı Gülnisa Alkış'a okuttu. Ardından Vali Doğan, protokol üyeleri, şehit ve gazi yakınlarıyla birlikte şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

"BABAMI ÇOK ÖZLÜYORUM"

Babasının mezarını özenle düzelttikten sonra karanfil bırakan Gülnisa Alkış'ın, babasının resmini okşadıktan sonra öpmesi herkesi duygulandırdı. Babasını çok sevdiğini ifade eden Gülnisa Alkış, fotoğraflarına baktığı babasını çok sevdiğini ve onun yanında olmak istediğini söyledi.

Oğlunun mezarı başında gözyaşlarına hakim olamayan şehit Rıdvan Adam'ın annesi Zeynep Adam da, "Her gün böyle gözyaşı döküyorum. Herkes bir arada olunca bugün çok duygulandım. Kimseye de nasip olmaz, şehit annesi olmak çok güzel" diye konuştu.

Oğlunu 4 ay önce şehit veren Sıdıka Gün ise, "Acımız çok taze, 4 ay oldu oğlum şehit olalı. Vatan sağolsun. Ne diyebilirim ki acısı çok büyük. Çok şerefli bir şey ama Allah'ım sabrını bol verecektir. Sabrediyorum" şeklinde konuştu.

Mezarlıkta şehit çocuklarının babalarının mezarlarına karanfil bırakmaları sırasında zaman zaman duygusal anlar da yaşandı. Şehitlikteki programın ardından ikinci etkinlik, Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Buradaki program "Çanakkale'den Kurtuluşa" resim ve fotoğraf sergisinin açılışıyla başladı. Açılış, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Yılmaz Özkaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek tarafından gerçekleştirildi. Açılışın ardından görevleri başında şehit düşen asker ve polislerin ailelerine Devlet Övünç Madalyası, protokol üyeleri tarafından törenle verildi.

Program, Meram Anadolu Lisesi Müdürü Gazi Özdemir'in konuşmasının ardından lise öğrencilerinin "Çanakkale" konulu tiyatro gösterisi sunumuyla sonra erdi. - KONYA

Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı
Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı
Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı
Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı
Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı
Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı
Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı
Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı
Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı
Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı
Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı
Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Şeref Defterini Şehit Kızı İmzaladı - Son Dakika


Son Dakika

Arsenal'li David Luiz, antrenmanda tartıştığı Dani Ceballos'a yumruk attı Vizonlarda görülen mutasyona uğramış koronavirüs yok oldu Jamie Vardy'nin eşi, kendisine kocasının cinsel ilişki videosuyla şantaj yapan kişinin planını ifşa etti Yusuf Yazıcı'nın menajeri ayrılık sinyali verdi: Rekor ücretle transferi yakındır Nusret'in altın tozlu kahvesi sosyal medyayı salladı, takipçileri eleştirmekten geri durmadı AB ve Almanya'dan art arda Türkiye'yle gerilimi tırmandıracak tehditler: Dönüm noktasındayız 17 yaşındaki Gamze'yi ölüme götüren tuzağı Niğdeli genç kıza da kurmuşlar Koronavirüsü dize getiren Avustralya'da 52 bin kişi rugby maçını tribünden takip etti