Şerefiye Cami Geçici Olarak Hizmete Açıldı - Son Dakika

Şerefiye Cami Geçici Olarak Hizmete Açıldı

06.01.2012 13:09
Şerefiye Cami Geçici Olarak Hizmete Açıldı, System.String[]

Bitlis'te 1529 yılında 4.Şerefhan tarafından yaptırılan ve 2010 yılında onarıma alınan Şerefiye Cami ve külliyesi geçici olarak hizmete açıldı.

Bitlis'te 1529 yılında 4. Şerefhan tarafından yaptırılan ve 2010 yılında onarıma alınan Şerefiye Cami ve külliyesi geçici olarak hizmete açıldı.

Camide cuma namazı kılarak vatandaşlarla sohbet eden Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, kentte inşaat sezonunu başlayıncaya kadar, camiyi geçici olarak hizmete açtıklarını söyledi.

Caminin restorasyonuna 2010 yılında başladıklarını anımsatan Yılmaz, caminin orjinal yapısıyla restore edildiğini bildirdi.

Kent merkezindeki tarihi Ulu Cami'nin de restorasyona alındığını ve çalışmaların aralıksız devam ettiğini dile getiren Yılmaz, bu nedenle vatandaşların sıkıntı yaşamaması için, inşaat sezonuna kadar Şerefiye Cami'yi geçici olarak hizmete açtıklarını kaydetti.

Yılmaz, Şerefiye Cami minaresinin Bitlis'i simgeleyen Beş Minare'den biri olduğunu da anımsattı.

- BİTLİS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Şerefiye Cami Geçici Olarak Hizmete Açıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Meteoroloji 9 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Kulüplerin sosyal medyadan yaptığı İstiklal Marşı paylaşımları büyük beğeni topladı Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Son Dakika: Türkiye'de 29 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 72 kişi vefat etti, 2319 yeni vaka tespit edildi Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı