Şereflikoçhisar Belediyesi, üniversite öğrencilerini otel ve öğretmenevinde misafir ediyor - Son Dakika

Şereflikoçhisar Belediyesi, üniversite öğrencilerini otel ve öğretmenevinde misafir ediyor

28.09.2021 12:48
Şereflikoçhisar Belediyesi, üniversite öğrencilerini otel ve öğretmenevinde misafir ediyor

Ankara'da Şereflikoçhisar Belediyesi, kiralık ev, yurt ve pansiyon bulamayan veya yurt işlemleri devam eden üniversite öğrencileri otel ve öğretmenevinde misafir ediyor.

Ankara'da Şereflikoçhisar Belediyesi, kiralık ev, yurt ve pansiyon bulamayan veya yurt işlemleri devam eden üniversite öğrencileri otel ve öğretmenevinde misafir ediyor.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin fakültesi ve meslek yüksekokulunun bulunduğu Şereflikoçhisar ilçesinde Belediye, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarındaki işlemleri devam eden veya yurt, kiralık ev ve pansiyon arayan üniversite öğrencilerine, mağduriyet yaşamamaları için öğretmenevi ve otellerde konaklama imkanı sunuyor.

Belediye Başkanı Memiş Çelik, üniversite öğrencilerinin konaklama ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirterek, "İlçemize ülkemizin birçok noktasından üniversite eğitimleri için gelen kardeşlerimizi, kalacak yerle ilgili işlemleri tamamlanana kadar mağduriyet yaşamamaları için öğretmenevi ve otellerde misafir ediyoruz. Üniversite öğrencilerimizin konakladıkları süre zarfında masraflarını Belediye olarak karşılıyoruz." dedi.

Ailelerinden uzakta olan öğrencileri kardeşi ve evladı olarak gördüklerini dile getiren Çelik, "Üniversite öğrencilerimizin ilçemizde rahat ve huzurlu şekilde eğitimlerini tamamlamaları için üzerimize düşen görevi fazlasını yapıyoruz. 4 Ekim'de başlayacak akademik takvim öncesinde üniversite öğrencilerinin konaklama ihtiyaçlarının karşılanması için başvuruları kabul ediyoruz. İlçemize gelen hiçbir öğrencimiz mağdur kalmayacak." ifadesini kullandı.

Çelik, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Şereflikoçhisar Yurt Müdürü Yusuf Kuyu ile öğrencilerin yurt taleplerinin karşılanması, değerlendirme çalışmalarıyla alakalı görüşme gerçekleştirildiğini kaydetti.

Şereflikoçhisar Belediyesi, üniversite öğrencilerini otel ve öğretmenevinde misafir ediyor

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şereflikoçhisar Belediyesi, üniversite öğrencilerini otel ve öğretmenevinde misafir ediyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İşte Türkiye'yi özetleyen en güzel kare! Fırtınalı günün en güzel olayı 15 Temmuz Köprüsü'nde yaşandı 16:52 İşte Türkiye'yi özetleyen en güzel kare! Fırtınalı günün en güzel olayı 15 Temmuz Köprüsü'nde yaşandı Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü 16:26 Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü Çatalca'da saat kulesinin devrilme anı kameralara yansıdı 15:35 Çatalca'da saat kulesinin devrilme anı kameralara yansıdı Rasıl Hacar'a ünlü akını! Manzarayı görmek için Dubai'den geldi! 14:41 Rasıl Hacar'a ünlü akını! Manzarayı görmek için Dubai'den geldi! Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her zaman düşük faizi savundum. Bu konuda taviz vermem, vermeyeceğim 14:10 Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her zaman düşük faizi savundum. Bu konuda taviz vermem, vermeyeceğim Son Dakika: Kişisel Verileri Koruma Kurulu'ndan 13:58 Son Dakika: Kişisel Verileri Koruma Kurulu'ndan "Yemeksepeti" hakkında inceleme
Sol partilerin oluşturacağı üçüncü ittifakta HDP istenmiyor! 13:36 Sol partilerin oluşturacağı üçüncü ittifakta HDP istenmiyor! Fırtına İstanbul dahil pek çok ili perişan etti, uyarılar devam ediyor 12:56 Fırtına İstanbul dahil pek çok ili perişan etti, uyarılar devam ediyor
Advertisement