Son Dakika Haberleri: Sergen Yalçın'dan "Türkiye'ye gitmeyin" diyen FIFPro'ya tepki: Türkiye'de kimsenin parası kalmaz

Sergen Yalçın'dan "Türkiye'ye gitmeyin" diyen FIFPro'ya tepki: Türkiye'de kimsenin parası kalmaz

17 gün önce

Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği'nin aralarında 3 Süper Lig ekibinin yer aldığı 7 Türk takımının oyuncularına maaşlarının ödenmesi konusunda sıkıntı yaşayabilecekleri uyarısı yapmasına Sergen Yalçın'dan tepki geldi.

Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro), Süper Lig'den MKE Ankaragücü, Antalyaspor ve İstikbal Mobilya Kayserispor, TFF 1. Lig'den Bursaspor ve Eskişehirspor, TFF 2. Lig'den Kardemir Karabükspor ve Birevim Elazığspor'un, oyuncuların maaşlarını ödeme konusunda sıkıntılar yaşadığı belirtildi.

Konuyla ilgili olarak Yılmaz Vural, Türkiye'de yaşanan sıkıntıları dile getirirken, Sergen Yalçın ise Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği'ne tepki gösterdi.

VURAL: PARAMI HİÇ GÜNÜNDE ALAMADIM

Yılmaz Vural konuyla ilgili olarak, "Ben teknik direktörlük yaptığım dönemde hiçbir gün paramı gününde almadım. Transfer yasağı korkusuyla futbolculardan 'alacağımız yoktur' diye imza isterler, imzalamayanı dışlarlar" ifadelerini kullandı.

SERGEN YALÇIN: TÜRKİYE'DE KİMSENİN PARASI KALMAZ

Sergen Yalçın ise, "Türkiye'de kimsenin parası kalmaz, kalmadı da. Öyle bir şey söyleyen varsa belgelerini ortaya koyması lazım. Er ya da geç mutlaka ödeniyor. Türkiye'de çalışmaya can atan Avrupa'da bir sürü futbolcu ve teknik adam var" diyerek tepkisini ifade etti.

NELER YAŞANMIŞTI?

Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro), aralarında 3 Süper Lig ekibinin yer aldığı 7 Türk takımının oyuncularına maaşlarının ödenmesi konusunda sıkıntı yaşayabilecekleri uyarısında bulundu.

7 KULÜP İÇİN ÖZELLİKLE UYARIDA BULUNDU

FIFPro'dan yapılan açıklamada, Süper Lig'den MKE Ankaragücü, Antalyaspor ve İstikbal Mobilya Kayserispor, TFF 1. Lig'den Bursaspor ve Eskişehirspor, TFF 2. Lig'den Kardemir Karabükspor ve Birevim Elazığspor'un, oyuncuların maaşlarını ödeme konusunda sıkıntılar yaşadığı belirtildi.

FIFPro, ekonomik sorunlar yaşayan bu kulüplerle sözleşme yapmak isteyen oyunculara dikkatli olması ve önlemler alması konusunda çağrıda bulundu. (Milliyet)

Sergen Yalçın'dan Türkiye'ye gitmeyin diyen FIFPro'ya tepki: Türkiye'de kimsenin parası kalmaz
Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği oyuncuları Türkiye'ye gitme konusunda uyardı

St. Pauli, Barış Pınarı Harekatı'na destek veren Enver Cenk Şahin'in sözleşmesini feshetti

Liverpool'dan Uğurcan için 18 milyon poundluk teklif

Haber Yayın Tarihi: 22.11.2019 11:03 

YORUMLAR


Elon Musk, yeni oyuncağı Cybertruck ile sokaklarda görüntülendi
Genç polis, "Vuramazsın, sıkamazsın" diyen eşi tarafından öldürüldü Kat görevlisi olarak çalıştığı kurumun müdürü oldu