Son Dakika Haberleri: Kız Kardeşi Dahil 7 Kişiyi Öldüren Seri Katil, Serbest Bırakıldıktan Sonra Bir Cinayet Daha İşledi

Kız Kardeşi Dahil 7 Kişiyi Öldüren Seri Katil, Serbest Bırakıldıktan Sonra Bir Cinayet Daha İşledi

8 ay önce

Kayseri'de 1998-2001 yılları arasında kız kardeşi dahil 7 kişiyi öldürdüğü için tutuklanan seri katil, serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra özel güvenlik görevlisini öldürdüğü gerekçesiyle tekrar tutuklandı.

2017'de cezaevinden tahliye olan ve 2 Ağustos 2018 tarihinde Erenköy Mahallesi Şehit Komandolar Caddesi'nde özel bir villanın güvenlik görevlisini öldürdüğü tespit edilen seri katil Hamdi Kayapınar tutuklandı.

ÖZEL GÜVENLİĞİ AV TÜFEĞİ İLE ÖLDÜRDÜ

Kayseri'de kız kardeşi dahil 7 kişiyi öldüren seri katil Hamdi Kayapınar, cezaevinden çıktıktan sonra yine kırmızı bisiklet kullanarak aynı yöntemle özel villanın güvenlik görevlisini av tüfeği ile öldürmekten yakalanarak gözaltına alındı.

KIZ KARDEŞİ DAHİL 7 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

Kayseri'de ilk olarak kıskandığı kız kardeşini 14 yaşında iple boğarak öldüren ve 4 yıl cezaevinde kaldıktan sonra şartlı tahliye edilen Hamdi Kayapınar, kırmızı bir bisiklet ve av tüfeği kullanarak Memiş Dinçaslan, İbrahim Genç, Yaşar Sezer, Ali Aras, Abdulah Aslan ve Cafer Şahin'i öldürmüştü.

Öldürdüğü kişileri 'av' gasp ettiği para ve eşyaları ise 'av ganimeti' olarak gördüğünü, kendisini ise 'avcı' diye tanımlayan Hamdi Kayapınar, 4 kişiyi de yaralamıştı.

DENETİMLİ SERBESTLİK YASASINDAN YARARLANIP SERBEST BIRAKILDI

1998-2001 yıllarında 6 kişiyi öldürüp 4 kişiyi yaraladığı gerekçesiyle yargılandığı davada müebbet hapis cezası verilen Hamdi Kayapınar, Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında erken tahliye hükmünden yararlanarak, Ankara'da kaldığı cezaevinden 2016'da Şubat'ta salıverildi.

POLİSE İMZA VERMEDİĞİ İÇİN TEKRAR CEZAEVİNE GİRDİ

Memleketi Kayseri'ye gelen, polis merkezinde imza vermesi ve düzenlenecek eğitim programlarına katılması gereken Kayapınar, infaz savcılığına dilekçeyle başvurarak can güvenliği olmadığı gerekçesiyle denetimli serbestlikten yararlanmak istemediğini söyledi. Kayapınar, 1 Mart 2016 tarihinde yeniden cezaevine girdi.

BİSİKLETLE OLAY YERİNDE KEŞİF YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI

2 Ağustos 2018 tarihinde Erenköy Mahallesi Şehit Komandolar Caddesi'nde özel bir villanın güvenlik görevlisi olan Sami Yılmaz av tüfeği ile vurularak öldürüldü. Olay sonrasında Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Sami Yılmaz'ın maskeli, eldivenli ve kimliği tespit edilemeyen şüpheli tarafından av tüfeği ile ateş edilerek öldürülmesi ve maktule ait tabancanın ve malzemelerin yağma edilmesiyle ilgili saha çalışması çalışması başlattı, olay öncesi ve sonrasına ait yaklaşık 950 saatlik güvenlik kamera kayıtlarının inceledi. Olay yerinde bisikletle keşif yapan zanlının son olarak Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ne girdiğini belirleyen ekipler saha çalışması yaptı.

83 AV TÜFEĞİ FİŞEĞİ İLE YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI

Cinayetin zanlısı olarak 1998 ve 2001 yılları arasında 6 kişiyi öldüren ve 4 kişiyi yaralayan Hamdi Kayapınar tespit edildi ve gece Özel Harekat, Jandarma ve KOM Şube ekiplerinin de desteği ile Hamdi Kayapınar'ın kaldığı eve baskın düzenlendi. Katil zanlısı Hamdi Kayapınar, suçta kullanılan av tüfeği, geçtiğimiz günlerde öldürülen Sami Y.'ye ait ruhsatlı tabancı, maske, eldiven, daha önceki olaylarda kullandığı bisiklete benzer kırmızı bisiklet ve 83 av tüfeği fişeği ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

SORGUDA CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde sorguya çekilen Hamdi Kayapınar, maktulü kulübe de tabanca ile nöbet tutarken gördüğünü, şahsı daha önce tanımadığını, hasımları olduğu için sadece tabancasını gasp etmek amacıyla öldürdüğünü itiraf etti.


YORUMLAR


Tek Celsede Boşanan Sunucu Meltem Acet, Eşinden Rekor Tazminat Alacak Traklar'a Ait 4 Bin Yıllık Kaya Anıtları Bulundu Son Dakika! Bakan Gül, IMF'nin Türkiye Açıklamalarına Yanıt Verdi: Seçimlere Karışmayan Bir Onlar Kalmıştı