Serkan Keskin'in, Yeni Oyununun Menüsünde "Vicdan" Var - Son Dakika

Serkan Keskin'in, Yeni Oyununun Menüsünde "Vicdan" Var

04.01.2018 09:48
Serkan Keskin'in, Yeni Oyununun Menüsünde

"20 DAKİKA", oyuncu Serkan Keskin ve Şebnem Hassanisoughi'yi konuk etti. İkili, NTV Radyo dinleyicilerine "Akşam Yemeği" isimli yeni tiyatro oyunlarını anlattı.

İkili, prömiyerini 21. İstanbul Tiyatro Festivali'nde yapan Semaver Kumpanya'nın yeni oyunu "Akşam Yemeği"ni anlatarak sohbete başladı.

Şebnem Hassanisoughi, Hollandalı yazar Herman Koch'un kaleme aldığı ve yönetmenliğini Volkan Sarıöz'ün üstlendiği oyunda aile ilişkilerinin, şiddetin ve ikiyüzlülüğün anlatıldığını söyledi. Ünlü oyuncu, "Oyunun başında iki çocuk bir partiden çıkar ve ATM'de yatan evsiz bir kadını öldürür. Oyunun sürprizini bozmamak için öykünün tamamını anlatamıyoruz" dedi.
"Dünyanın neresinde oynarsanız oynayın şiddet çok evrensel bir konu!"

Keskin, "Serge" karakterini canlandırdığı oyunda Şebnem Hassanisoughi'nin de Babette'i canlandırdığını söyledi. Oyunda kendilerinin yanı sıra Mustafa Kırantepe, Sarp Aydınoğlu ve Sezin Bozacı'nın da rol aldığını belirten ünlü oyuncu, "Oyun, iki çiftin bir akşam yemeği için buluşmasıyla başlıyor" dedi.

"Akşam Yemeği"nin Richard Gere ve Rebecca Hall'ün başrollerini paylaştığı "The Dinner" filmine de uyarlandığını belirten Keskin, "Dünyanın neresinde oynarsanız oynayın şiddet çok evrensel bir konu. Bu oyunun içinde bu dönemle ilgili şiddetten, çocuk yetiştirme konusuna kadar söylenecek çok şey var" dedi.

"SEYİRCİ, OYUNU İZLERKEN KENDİSİNİ DE SORGULUYOR"

Seyircinin tepkisinin çok güzel olduğunu belirten Şebnem Hassanisoughi, "Oyunu izleyen herkes kendisini de bir şekilde sorgulamak zorunda kalıyor. Ailesini, çok yakın insanlara olan dürüstlüğünü, çocuk yetiştirme meselesini, adalet sistemine güvenini sorgulatan bir metin. Bir yandan da oyunda çok uzun bir süre insanlar tartışıyor ve seyirciler bunu izlemekten keyif alıyor" dedi.

"ŞARKI SÖYLEMEYİ ÇOK SEVİYORUM"

Şebnem Hassanisoughi canlandırdığı "Babette" karakterini, "Onun bir ömür boyunca tuttuğu, sakladığı ve bir şekilde baş etmeye çalıştığı şeyler olmuş. Evlilik ve çocuk yetiştirmek de aslında kariyer gibi. Buradan bakınca 'sahtekarlık' demek çok mümkün ama Babette'in gözünden baktığında kendi içinde büyük bir tutkuyla hayatını adadığı bir şey var" sözleriyle anlattı.

Aynı zamanda oyunda Edith Piaf'ın bir şarkısını seslendirdiğini söyleyen oyuncu, "Şarkı söylemeyi çok seviyorum. Ama biraz çekindiğim için normalde kendi kendime söylüyorum" dedi.

"İTİRAZIM VAR' FİLMİNİN DEVAMI GELECEK"

Şebnem Hassanisoughi, 2018'de vizyona girecek Danimarka yapımı "Lifeboat" filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkacağının müjdesini verdi. Serkan Keskin de önümüzdeki zamanlarda Onur Ünlü'nün yönetmenliğini üstlendiği "İtirazım var" filminin devamının çekileceğini duyurdu.

Keskin, Semaver Kumpanya'nın diğer oyunları; Metod, Kuşlar, Cimri, Mağrur Fil Ölüleri ve Semaver ve Kumpanya'nın Mayıs ayının sonuna kadar Çevre Tiyatrosu'nda tiyatroseverlerle buluşacağını da duyurdu. Ünlü oyuncu ayrıca, "Akşam Yemeği"nin 12-13-26 ve 27 Ocak tarihlerinde tiyatroseverlerin karşısına çıkacağını söyledi.

Serkan Keskin'in, Yeni Oyununun Menüsünde Vicdan Var

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Serkan Keskin'in, Yeni Oyununun Menüsünde 'Vicdan' Var - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Yeni koronavirüs genelgesi! Derneklerin ve STK'ların her türlü etkinlikleri 3 ay süreyle yasaklandı Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı: Çok net ifade edeyim ki; yapılmayacak İran, nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin ölümünden İsrail'i sorumlu tuttu Yılmaz Vural'ın doktorundan açıklama: Durumu ciddiyetini koruyor Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü Genelev kraliçesi Manukyan'ın mirası davasında, çocuğunun olmadığını gösteren belge mahkemeye verildi Bülent Ersoy, hayvanseverleri yine kızdırdı! Yakasında tilki kafası bulunan kürke tepki yağıyor Hijyen kurallarını hiçe sayıp sahte peynir üreten firma, 55 bin lira ceza kesilerek kapatıldı