Serkan Keskin'in, Yeni Oyununun Menüsünde "Vicdan" Var - Son Dakika

Serkan Keskin'in, Yeni Oyununun Menüsünde "Vicdan" Var

"20 DAKİKA", oyuncu Serkan Keskin ve Şebnem Hassanisoughi'yi konuk etti. İkili, NTV Radyo dinleyicilerine "Akşam Yemeği" isimli yeni tiyatro oyunlarını anlattı.

İkili, prömiyerini 21. İstanbul Tiyatro Festivali'nde yapan Semaver Kumpanya'nın yeni oyunu "Akşam Yemeği"ni anlatarak sohbete başladı.

Şebnem Hassanisoughi, Hollandalı yazar Herman Koch'un kaleme aldığı ve yönetmenliğini Volkan Sarıöz'ün üstlendiği oyunda aile ilişkilerinin, şiddetin ve ikiyüzlülüğün anlatıldığını söyledi. Ünlü oyuncu, "Oyunun başında iki çocuk bir partiden çıkar ve ATM'de yatan evsiz bir kadını öldürür. Oyunun sürprizini bozmamak için öykünün tamamını anlatamıyoruz" dedi.
"Dünyanın neresinde oynarsanız oynayın şiddet çok evrensel bir konu!"

Keskin, "Serge" karakterini canlandırdığı oyunda Şebnem Hassanisoughi'nin de Babette'i canlandırdığını söyledi. Oyunda kendilerinin yanı sıra Mustafa Kırantepe, Sarp Aydınoğlu ve Sezin Bozacı'nın da rol aldığını belirten ünlü oyuncu, "Oyun, iki çiftin bir akşam yemeği için buluşmasıyla başlıyor" dedi.

"Akşam Yemeği"nin Richard Gere ve Rebecca Hall'ün başrollerini paylaştığı "The Dinner" filmine de uyarlandığını belirten Keskin, "Dünyanın neresinde oynarsanız oynayın şiddet çok evrensel bir konu. Bu oyunun içinde bu dönemle ilgili şiddetten, çocuk yetiştirme konusuna kadar söylenecek çok şey var" dedi.

Son Dakika

16:57 Kedi tartışmasında annesini itip ölümüne neden olan genç, o anları telefonuna kaydetmiş 15:53 Bay Yanlış dizisinin çekildiği ultra lüks ev ünlü şarkıcının çıktı 15:28 Esra ve Ceyda Ersoy kardeşlerin köpekleri için yaptırdığı mezarlık sosyal medyada gündem oldu 13:29 Tokat'taki bakır madeninde altın bulundu 11:39 Konya'da nüfusu 18 ilçe merkezinden fazla olan olan mahalleye karakol yapılması isteniyor 11:37 Selçuklu döneminden günümüze kadar gelen Konya'nın eşsiz lezzetlerinden fırın kebabı damak çatlatıyor 11:23 Ayasofya tartışmaları hakkında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu: İtiraz etmeyeceğiz 11:20 Ünlü sunucu Kelly Brook'tan cinsel ilişki itirafı: Yaş ilerledikçe daha iyi oluyor 10:46 Yagıtay'dan hafta tatili kararı: İşveren, pazar günü dışında da kullandırabilir 09:47 Tiryakilere kötü haber! Sigara ve alkole ÖTV zammı geldi 09:17 Savcılık, Ecrin bebeğin ölümünde 'ihmali bulunan' üvey babaannenin 25 yıl hapsini istedi 09:15 Evde cansız bedeni bulunan kadının oğlu tarafından kedi yüzünden öldürüldüğü ortaya çıktı 09:14 Son dakika: 4 işçinin hayatını kaybettiği fabrikanın sahibi suskunluğunu bozdu 08:50 Diyarbakır'da koronavirüs vakaları son 4 günde yüzde 15 artış gösterdi! 04:37 Bodrum'da iki kişinin uyurken öldürülmesi sonrasında jandarma alarma geçti