Son Dakika Haberleri: Serpil Timuray, Dünya Gsma Yönetim Kurulu'nda

Serpil Timuray, Dünya Gsma Yönetim Kurulu'nda

3 yıl önce

Mobil iletişim sektörünün çatı organizasyonu Dünya GSM Birliği (GSMA) 2017-2018 dönemi yeni yönetim kurulunu açıkladı.

Serpil Timuray, Dünya Gsma Yönetim Kurulu'nda, System.String[]

Dünya çapında 800'den fazla telekom operatörünün oluşturduğu Dünya GSM Birliği (GSMA) 2017-2018 dönemi yeni Yönetim Kurulu'nda Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı Serpil Timuray da yer aldı. Timuray, böylece mobil iletişim sektörünün çatı organizasyonu GSMA'in en büyük ikinci üyesi olan Vodafone Grubu'nu temsilen yönetim kuruluna girdi.

Sektörün öncü kuruluşu

GSM sektörünün öncü kuruluşu GSMA, 1995 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. GSMA Mobil Ekonomi 2016 Raporu'na göre toplam 1 trilyon doları geçen gelir büyüklüğü ve 4,7 milyar tekil kullanıcıya ulaşan mobil iletişim sektörü GSMA tarafından temsil ediliyor. Her yıl sektörün uluslararası en büyük organizasyonu olan Dünya Mobil Kongresi'ni gerçekleştiren GSMA, düzenli olarak sektörün rotasını oluşturan çeşitli referans raporlar, istatistikler ve öngörüler de yayımlıyor. Ayrıca "GSM sektörünün Oscar'ları" olarak bilinen ödül programı da GSMA tarafından yıllık olarak düzenleniyor.

Haber Yayın Tarihi: 28.10.2016 03:05 Kaynak: BültenlerBurak Yılmaz'a Fransa maçı öncesi müdahale!
KKTC iktidar partisinden Mustafa Akıncı çağrısı: Olası müzakerelere katılmamalı Son Dakika: ABD Başkanı Trump, Türkiye'ye yönelik yaptırımlara izin veren bir Başkanlık Kararnamesi çıkaracağını açıkladı