Serpil Timuray, Vodacom Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Oldu - Son Dakika

Serpil Timuray, Vodacom Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Oldu

07.09.2012 10:32
Serpil Timuray, Vodacom Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Oldu, System.String[]

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Güney Afrika merkezli Vodacom Grubu yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Güney Afrika merkezli Vodacom Grubu yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Yapılan açıklamaya göre, Timuray, 6 Eylül 2012 itibariyle, yüzde 65'i Vodafone Grubu'na ait olan Vodacom Grubu'na yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Timuray, yeni sorumluluğu ile birlikte Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı olarak görevini de sürdürecek.

Merkezi Güney Afrika Cumhuriyeti'nde bulunan ve 2011-2012 mali yılı cirosu 58,2 milyar Güney Afrika Randı olan Vodacom Grubu, Güney Afrika Cumhuriyeti, Lesoto, Mozambik Cumhuriyeti, Tanzanya ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nden oluşan bölgede 7 bin 300'ü aşkın çalışanıyla 50 milyona yakın aboneye hizmet veriyor.

Ekonomist Dergisi tarafından 2011 ve 2010 yıllarında üst üste "Yılın Profesyoneli" seçilen Timuray, Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2009 yılı değerlendirmesinde "Genç Küresel Lider" ünvanına layık görülmüştü.

Timuray, halihazırda Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkan Yardımcılığı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk - İngiliz İş Konseyi (DEİK - TİİK) Başkan Yardımcılığı, TOBB - Genç Girişimciler Kurulu (GGK) Üst Kurul Üyeliği görevlerini sürdürüyor.

Muhabir: Ahmet Hacıfazlıoğlu

Yayıncı: Hülya Ertan - İSTANBUL

Serpil Timuray, Vodacom Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Oldu

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Serpil Timuray, Vodacom Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Arsenal'de zor günler geçiren Mesut'a takım arkadaşı Mustafi, destek verdi: Her zaman yanındayım Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Fenerbahçeli Emre Belözoğlu: En zorlandığımız tranfer, Mert Hakan oldu Fransa'daki bıçaklı saldırganların etkisiz hale getirildiği görüntüler ortaya çıktı Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var