Son Dakika Haberleri: Sertifikasız Ustalar İnşaatlarda Çalışamayacak

Sertifikasız Ustalar İnşaatlarda Çalışamayacak

7 yıl önce

(Adana ESOB) bağlı Adana İnşatçılar ve İnşaat Ustaları Esnaf Odası Başkanı Cuma Bozkurt, kayıt dışı çalışan inşaat ustalarını belge almaları konusunda uyardı.

Sertifikasız Ustalar İnşaatlarda Çalışamayacak, System.String[]
Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne

(Adana ESOB) bağlı Adana İnşatçılar ve İnşaat Ustaları Esnaf Odası Başkanı Cuma Bozkurt, kayıt dışı çalışan inşaat ustalarını belge almaları konusunda uyardı.

Bozkurt, yazılı açıklamasında, yeni çıkarılan yasa gereği inşaatlarda belgesiz ve sertifikasız inşaat ustasının çalışamayacağını belirtti.

Belgesiz çalışanların suçlu duruma düşeceklerini bildiren Bozkurt,açıklamasında şunları kaydetti:

"Odamıza kayıtlı 550 üye var. Buna karşın kayıt dışı çalışan inşaatçı ve inşaat ustası sayısı binlerce. Yıllardır bu mesele kanayan yaramızdı. İnşaat yapan usta ve inşaatçıların belgesi yoktu. Ama devlet, yeni çıkardığı yasayla fayansçı, duvarcı, kalıpçı gibi tüm inşaatçılar ve inşaat ustalarını da kayıt altına alıyor. Böylece, bugüne kadar hiç odamıza kayıt yaptırmamış inşaatçıların, derhal Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binasındaki odamıza gelerek kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Kayıt yaptıran inşaatçı ve ustalara da odamız birer belge ve sertifika vererek, o kişinin inşaatlarda yasal olarak çalışmasına imkan sunuyor."

- ADANAUyanık Biletçi, Tezgahındaki Kuş Sayesinde Cirosunu İkiye Katladı AK Partili Fikri Işık, Müteahhit Firma Sahibini Salondan Dışarı Attırdı

Karısının Patronuna "Eşimle İlişkin Var mı?" Diye Soran Kocayı Mahkeme Affetmedi