Sertifikasız Ustalar İnşaatlarda Çalışamayacak - Son Dakika

Sertifikasız Ustalar İnşaatlarda Çalışamayacak

02.01.2012 16:20
Sertifikasız Ustalar İnşaatlarda Çalışamayacak, System.String[]

(Adana ESOB) bağlı Adana İnşatçılar ve İnşaat Ustaları Esnaf Odası Başkanı Cuma Bozkurt, kayıt dışı çalışan inşaat ustalarını belge almaları konusunda uyardı.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne

(Adana ESOB) bağlı Adana İnşatçılar ve İnşaat Ustaları Esnaf Odası Başkanı Cuma Bozkurt, kayıt dışı çalışan inşaat ustalarını belge almaları konusunda uyardı.

Bozkurt, yazılı açıklamasında, yeni çıkarılan yasa gereği inşaatlarda belgesiz ve sertifikasız inşaat ustasının çalışamayacağını belirtti.

Belgesiz çalışanların suçlu duruma düşeceklerini bildiren Bozkurt,açıklamasında şunları kaydetti:

"Odamıza kayıtlı 550 üye var. Buna karşın kayıt dışı çalışan inşaatçı ve inşaat ustası sayısı binlerce. Yıllardır bu mesele kanayan yaramızdı. İnşaat yapan usta ve inşaatçıların belgesi yoktu. Ama devlet, yeni çıkardığı yasayla fayansçı, duvarcı, kalıpçı gibi tüm inşaatçılar ve inşaat ustalarını da kayıt altına alıyor. Böylece, bugüne kadar hiç odamıza kayıt yaptırmamış inşaatçıların, derhal Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binasındaki odamıza gelerek kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Kayıt yaptıran inşaatçı ve ustalara da odamız birer belge ve sertifika vererek, o kişinin inşaatlarda yasal olarak çalışmasına imkan sunuyor."

- ADANA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sertifikasız Ustalar İnşaatlarda Çalışamayacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tehdit edilen genç kızı korumak isteyen dayısı canından oldu '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı Türkiye'nin koronavirüs aşı programındaki başarısı dünya gündeminde: Bir günde yaptıkları aşıyı Fransa 3 haftada yaptı TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Arınç'tan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili açıklama: Bu kişileri azmettirenler asli failler gibi yargılanmalı Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı 8 bin korona aşısının yapıldığı hastanenin başhekimi konuştu: En fazla omuz ağrısı ve tansiyon düşüklüğü ile karşılaşıyoruz