Son Dakika Haberleri: Servisçiler Kontak Kapattı, Bin 400 Öğrenci Yolda Kaldı

Servisçiler Kontak Kapattı, Bin 400 Öğrenci Yolda Kaldı

3 ay önce

Erzurum'un Oltu ilçesinde, öğrenci ve personel taşımacılığı yapan servisçiler, yeterli S plakası alamadıkları gerekçesiyle kontak kapattı.

Erzurum'un Oltu ilçesinde, yeterli S plakası alamadıkları gerekçesiyle kontak kapattı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesinin yeterli S plakası vermediğini öne süren servisçiler, araçlarıyla Oltu Kale Meydanında toplanarak kontak kapattı. Durumu protesto eden sürücüler, öğrenci taşımacılığını yasal olarak yapmak istediklerini belirtti.

"YETKİLİLERDEN BİR AN ÖNCE BİR ÇÖZÜM GETİRMELERİNİ İSTİYORUZ"

Servis şoförü Yakup Özmen, "S plakasının sayısını artırsınlar. Ücreti ne kadar olursa olsun yeter ki bize plaka versinler. Öğrencilerimiz mağdur oluyor, bizler mağdur oluyoruz, araçlarımız ceza yiyor. Yetkililerden bir an önce bir çözüm getirmelerini istiyoruz. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Oltu bizim mahallemiz taşıyabilirsiniz diyor trafik S plakasız asla taşıyamazsınız diyor. Ne yapacağımızı şaşırdık" dedi.

"OKULLARIMIZ UZAK, ÖĞRENCİ SAYISI FAZLA"

Öğrenci taşımacılığı yapan Mustafa Kazan da, "Okullarımız uzak, öğrenci sayısı fazla. Araba sayısını bir türlü artıramıyoruz. Ben bütün yetkililerden plaka istiyorum" diye konuştu.
Kışladaki Gıda Zehirlenmesiyle İlgili Çarpıcı İfadeler: 11 Ayda 15 Kilo Kaybettim Suriyeliler, Bursa'da 400'ü Aşkın Fabrika Kurdu

Bomba İddia: İşinden Olan Sabri, Eşinden de Oldu