Son Dakika Haberleri: Sessiz Amerikalı Filmi

Sessiz Amerikalı Filmi

8 yıl önce

Sessiz Amerikalı filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Sessiz Amerikalı filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Sessiz Amerikalı Filmi, System.String[]
Yıl 1952... Gizemli ve egzotik şehir Saigon%%1%da Vietnamlılar, Fransa%%1%ya karşı yürüttükleri bağımsızlık savaşını sürdürmektedirler. London Times%%1%in orta yaşlarındaki İngiliz muhabiri Thomas Fowler kentte bir yandan politik gelişmeleri takip ederken, bir yandan da yerel kültürü keşfetmektedir. Dini inançları nedeniyle boşanmaya yanaşmayacak olan Londra%%1%daki Katolik eşi sebebiyle, çok sevdiği genç ve güzel Vietnamlı sevgilisi Phuong ile evlenememektedir. Yakın arkadaşı genç Amerikan ajanı Alden Pyle da Phuong%%1%a aşık olup, onu Fowler%%1%ın elinden almaya kalkınca herşey bir anda altüst olur. Fowler%%1%ın sadece aşk hayatı tehlikeye girmekle kalmamış, aynı zamanda ABD%%1%nin savaştaki rolü hakkında da rahatsız edici bilgiler öğrenmeye başlamıştır.

Greene%%1%nin klasik hikayesinden beyazperdeye
2003 yılı Oscarlarına ve Altın Küre Ödüllerine éen iyi erkek oyuncué (Michael Caine) dalında aday gösterilen éThe Quiet Americanéı, éThe Sainté ve éClear And Present Dangeré filmlerinin yönetmeni Philip Noyce yönetmiş. filmde Thomas Fowler%%1%ı Michael Caine, Alden Pyle%%1%ı Brendan Fraser ve Phoung%%1%u da Do Thi Hai Yen canlandırıyor. Üçlüye eşlik eden oyuncular arasında Rade Serbedzija, Tzi Ma, Robert Stanton ve Holmes Osborne bulunuyor.

Graham Greene%%1%nin klasikleşen gizemli hikayesinden Christopher Hampton tarafından senaryolaştırılan éThe Quiet Americané dokunaklı bir aşk üçgenini anlatırken dönemin politik koşullarına dair de önemli şeyler söylüyor. Saygon%%1%un güzelliğini savaşın karmaşası ile birleştirerek gerilimli ve etkileyici bir anlatım oluşturmayı başaran filmin müzikleri Craig Armstrong%%1%a ait.

Yönetmen: Phillip Noyce
Senaryo: Robert Schenkkan, Christopher Hampton, Christopher Hampton, Graham Greene
Oyuncular: Robert Stanton, Tzi Ma, Rade Serbedzija, Brendan Fraser, Michael Caine
Filmin Türü: Drama, Heyecan,
Orijinal Adı: Quiet American, The
Yapım Yılı: 2002
Yapım Ülkesi: ABD/Avusturalya/Almanya
Orijinal Dili: İngilizce/Fransızca
Filmin Süresi: 101 dk.
Resmi Sitesi: http://www.miramax.com/quietamerican/index.html
Vizyon Tarihi: 30.06.2003Haber Yayın Tarihi : 01.07.2011 10:51 Toyota'dan Sonra Honda da Hava Yastığı Arızası Nedeniyle Binlerce Aracını Geri Çağırdı Umreye Giden Merve Sanay, Tüm Açık Fotoğraflarını Sildi Komünist Başkan, Aldığı Kararla Sosyal Medyada Trend Topic Oldu