'Sessiz Çığlık' Eylemcileri; "Yargıtay'dan Umutluyuz, Silivri'ye de Gideceğiz" - Son Dakika

'Sessiz Çığlık' Eylemcileri; "Yargıtay'dan Umutluyuz, Silivri'ye de Gideceğiz"

03.08.2013 17:59
'Sessiz Çığlık' Eylemcileri;

Gölcük'ün Değirmendere semtindeki Atatürk Anıtı önünde biraraya gelen tutuklu subay ve amirallerin eşleri, çocukları ile diğer yakınları 'Bilirkişi raporları deliller sahte diyor', 'Sonuçta biz haklıyız, onlar haksız', 'Balyozdu balon oldu',...

Gölcük'ün Değirmendere semtindeki Atatürk Anıtı önünde biraraya gelen tutuklu subay ve amirallerin eşleri, çocukları ile diğer yakınları 'Bilirkişi raporları deliller sahte diyor', 'Sonuçta biz haklıyız, onlar haksız', 'Balyozdu balon oldu', 'Sahte CD'leri kim üretti', 'Mağdur olduk ey halkım bizi unutma', 'Üç kuruşluk sahte CD ile 18 yıl hapis verdiler' yazılı pankartları taşıdı.

Hemen her hafta bir asker eşi mektup veya yazılı açıklama okurken, 38'inci buluşmada sadece sessizce durdular. Burada bir açıklama yapan ve her hafta buluşmaya gelen Deniz Kurmay Albay Ercan İrençin'nin eşi Serpil İrençin, temyiz duruşmasında avukatların savunmalarının devam ettiğini belirterek şunları söyledi:

"YARGITAY'DAN UMUTLUYUZ"

"Savunmaların tamamlanmasını bekliyoruz. Aynı avukatlar aynı zamanda Ergenekon davasında da avukatlık yaptığı için bir ara verildi. Yargıtay'dan umutluyuz. Yargıtay başsavcısının son hazırladığı temlikname ortada. 'Dijital veriler delil niteliği taşımaz' diye. Buna rağmen Yargıtaydan aksi bir karar çıkmasını beklemiyoruz."

Serpil İrençin, pazartesi günü karar verilmesi beklenen Ergenekon davası ile ilgili olarak da, "Bütün vatanseverlerin Ergenekon davasında olması gerekir. Bir kişinin, bir grubun, bir zümrenin mücadelesi değil. Bu vatanını seven herkesin mücadelesi. Silivri'de Ergenekon adı altında 300 küsür bölümlük komedi izledik. Bu finaliydi. Finalinde ben kibar tarifiyle 'taçlandırdılar' diyeceğim. Söyleyecek çok fazla ve güzel şey var, ama biz yine kibarlığı elden bırakmayalım. Yapmaları gerektiğini yaptılar. Haberlerden duyuyoruz. Kanallara, gazetelere baskın yapıyorlar. Sonuçta söyleyecek tek şey var. 'Biz haklıyız onlar haksız' Bu haklılığın verdiği mücadele gücüyle sonuna kadar direneceğiz" diye konuştu.

Yine aynı davadan 27 aydır tutuklu bulunan ve 16 yıl hapis cezası verilen Deniz Kurmay Albay Ümit Metin'in eşi Berna Metin ise, eşinin aynı zamanda aynı dijital verilerle 'amirallere suikast davası'ndan da tutuklu olarak yargılandığını hatırlattı. Sessiz Çığlık buluşmasına 14 yaşındaki kızıyla birlikte gelen Berna Metin şöyle devam etti:

"BERAAT EDECEKLERİNE İNANIYORUM"

"Umut bizim her şeyimiz Umudumuzu kaybedemeyiz. Eşim tutuklandığından beri hep kendimi bir şeylere bağladım. Çünkü böyle dik ayakta durabiliyorum. Çünkü onlar suçsuzlar. Yargıtay'da bu davanın bozulacağına, beraat edeceklerine tüm kalbimle inanıyorum. Artık sonuna geldik. Tüm esaret, tüm yutseverler için bitiyor. Silivri'ye de gitmeyi düşünüyoruz. Çünkü orda olup destek olmak lazım. Ben bir gün şöyle yazmıştım: 'Balyoz davasının karar günü yalnız kalmıştık, orada çok azdık. Aynısını Ergenekon sanıklarına yapmamamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü onlar da suçsuzlar. Suçsuzluklarından zerre kadar şüphemiz yok. Biz gideceğiz, orada olacağız. Yapılanları 2 gündür kamuoyundan izliyoruz. Biz de çok şaşkınız. Bu bir özgürlük. Mahkemelere katılmak, izlemek hukukta bir özgürlük ve bilmiyorum merakla bekliyorum pazartesi gününü."

'Sessiz Çığlık' Eylemcileri; Yargıtay'dan Umutluyuz, Silivri'ye de Gideceğiz

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 'Sessiz Çığlık' Eylemcileri; 'Yargıtay'dan Umutluyuz, Silivri'ye de Gideceğiz' - Son Dakika


Son Dakika

Hakimin tutuklama kararını duyunca çıldırdı! Kendini 2. kattaki duruşma salonundan aşağı attı 17:19 Hakimin tutuklama kararını duyunca çıldırdı! Kendini 2. kattaki duruşma salonundan aşağı attı Herkes gelecek iyi bir haberi bekliyor! Radardan çıkan uçak düştü, enkaza ulaşılamıyor 17:12 Herkes gelecek iyi bir haberi bekliyor! Radardan çıkan uçak düştü, enkaza ulaşılamıyor Dehşete düşüren olay! Hayalini kurduğu üniversiteye gidemeden, yatağında ölü bulundu 17:03 Dehşete düşüren olay! Hayalini kurduğu üniversiteye gidemeden, yatağında ölü bulundu
Son dakika: A Milli Takım'ın yeni hocası Stefan Kuntz'un maaşı belli oldu! TFF, 1.5 milyon euro maaş ödeyecek 17:00 Son dakika: A Milli Takım'ın yeni hocası Stefan Kuntz'un maaşı belli oldu! TFF, 1.5 milyon euro maaş ödeyecek Eterle bayıltıp ''İt gibi gebereceksin'' dediği karısını bıçakladı, sabaha kadar başında ölüm nöbeti tuttu 16:35 Eterle bayıltıp ''İt gibi gebereceksin'' dediği karısını bıçakladı, sabaha kadar başında ölüm nöbeti tuttu Son Dakika ekonomi haberleri! Ekonomiye dair tüm son dakika bilgileri 22 Eylül 2019 16:17 Son Dakika ekonomi haberleri! Ekonomiye dair tüm son dakika bilgileri 22 Eylül 2019
Selçuk Bayraktar'dan Türkiye'nin uçan arabası Cezeri ile ilgili açıklama: Herkesi kolaylıkla pilot yapacak 16:00 Selçuk Bayraktar'dan Türkiye'nin uçan arabası Cezeri ile ilgili açıklama: Herkesi kolaylıkla pilot yapacak Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi 15:23 Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi
Advertisement