Sevgilisinin ailesi tarafından reddedilen Suriyeli genç, intihara kalkıştı - Son Dakika

Sevgilisinin ailesi tarafından reddedilen Suriyeli genç, intihara kalkıştı

2 ay önce

7 yıl önce Suriye'den Kayseri'ye gelen ve bir iş yerinde garson olarak çalışan genç, sevgilisinin ailesi tarafından reddedilmesi üzerine inşaat halindeki bir binanın 13'üncü katına çıkarak canına kıymak istedi.

Kayseri'de, Suriyeli Yasin E. (18), sevgilisinin ailesi tarafından reddedilince inşaat halindeki bir binanın 13'üncü katına çıkarak intihara kalkıştı. Yasin E., yaklaşık 1,5 saat sonra ikna edildi.

Olay, akşam saat 22.30 sıralarında merkez Kocasinan ilçesi 30 Ağustos Bulvarı'nda meydana geldi. 7 yıl önce Suriye'den Kayseri'ye gelen ve bir iş yerinde garson olarak çalışan Yasin E., iddiaya göre sevgilisinin ailesi ile tanışmak istedi. Sevgilisinin ailesi ise kızlarının Yasin E. ile görüşmesini istemedi.

EKİPLERİN ÇABASI YETERSİZ KALDI

Sevgilisinin ailesi tarafından reddedilen Yasin E., inşaat halindeki 14 katlı binanın 13'üncü katına çıkarak intihar etmek istedi. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekiplerin ikna çabaları yetersiz kalınca bölgeye psikolog çağrıldı.

"NEDEN ÖLMEK İSTEDİĞİNİZ?" SORUSUNA YANIT: ÖLECEĞİM

Psikoloğun uğraşları sonucu Yasin E. yaklaşık 1,5 saat sonra ikna edilerek bulunduğu yerden indirildi. Yasin E., polis aracına bindirildiği sırada gazetecilerin "Neden intihar etmek istediniz?" sorusuna, "Öleceğim" yanıtını verdi. Yasin E., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Sevgilisinin ailesi tarafından reddedilen Suriyeli genç, intihara kalkıştı
Haber Yayın Tarihi: 17.01.2020 01:09 Kaynak: DHA

YORUMLAR


Son Dakika

19 yaşındaki futbolcu Joseph Trevor, sınıf arkadaşı Megan Newman'a tecavüz edip öldürdü
Yargılandığı davadan 18 yıl ceza alan sanık adliyeden kaçmaya çalıştı BM'den korkutan koronavirüs açıklaması: Risk çok büyük ve buna hazır olmamız lazım