Sevgiyle Koru Projesi" Sokak Hayvanlarına Yuva Olacak - Son Dakika

Sevgiyle Koru Projesi" Sokak Hayvanlarına Yuva Olacak

Tepe Betepon Satış ve Pazarlama Müdürü Kenan Kafdal, sokak hayvanları için kulübe tasarladıklarını belirterek, "Özel olarak tasarladığımız kulübeler, sokaklarda yaşayan hayvan dostlarımızın zorlu hava koşullarından korunmasını sağlayarak, hayatlarını kolaylaştıracak.

Sevgiyle Koru Projesi

AYŞE BÖCÜOĞLU BODUR - Tepe Betepon Satış ve Pazarlama Müdürü Kenan Kafdal, sokak hayvanları için kulübe tasarladıklarını belirterek, "Özel olarak tasarladığımız kulübeler, sokaklarda yaşayan hayvan dostlarımızın zorlu hava koşullarından korunmasını sağlayarak, hayatlarını kolaylaştıracak." dedi.


Kafdal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tepe Betopan AŞ olarak "Sevgiyle Koru Projesi"ni hayata geçirdiklerini ve sokak hayvanlarının barınma ihtiyacını bu vesileyle gidermeyi amaçladıklarını söyledi.


Sokak hayvanlarının kış aylarında korunaklı yerler bulmakta zorlandığını ifade eden Kafdal, "Hem soğuktan korunup hem de yaşamsal aktivitelerini devam ettirebilmek sokak hayvanları için oldukça zor. Hayvanları sadece beslemek değil aynı zamanda korunmalarını da sağlamak gerekiyor çünkü yiyecekten sonra en büyük ihtiyaçları barınmak." diye konuştu.


Kafdal, Türkiye'de barınakların çoğunun dolu olduğuna işaret ederek, sokak hayvanlarının, açlıkla, hastalıkla mücadele ettiğine dikkati çekti. Kafdal, "Sokak hayvanları için özel olarak tasarladığımız kulübeler, sokaklarda yaşayan hayvan dostlarımızın zorlu hava koşullarından korunmasını sağlayarak, hayatlarını kolaylaştıracak." ifadelerini kullandı.


Tepe Betopan AŞ tarafından Ar-Ge çalışmaları kapsamında üretilen suya dayanıklı, A1 yangın sınıfına sahip yanmaz ürünlerin, böceklenme yapmayan, güneş ışınlarına dayanıklı ve kimyasal madde içermeyen ürünlerle sokak hayvanlarına özel olarak tasarlanmış kulübeler yaptırıldığını aktaran Kafdal, şunları kaydetti:


"Sokak hayvanlarına belediyeler vasıtasıyla yardımda bulunarak, bir sosyal sorumluluk projesi başlattık ve ürettiğimiz kulübelerle sokak hayvanlarına umut olduk. Başlangıçta bu projeye sahip çıkacak ilgili belediyeler aracılığıyla yılda 200 adet kulübe dağıtılacak. Tepe Betopan'ın 5 yıl içindeki hedefi ise Türkiye'nin her yerine bu kulübelerden dağıtarak sokak hayvanlarına umut olmak. Bu yolda ilerlerken bütün hayvan dostlarının projemize destek vermesini umuyoruz."


Son Dakika

Ordulu vatandaş, 200 bin dolara satmadığı gizemli taşı Erdoğan'a teslim etmek istiyor THY, koronavirüs nedeniyle ilk çeyrekte 2 milyar 23 milyon TL zarar etti Antalyalı vatandaşın klimalı kümeste beslediği güvercinlerin değeri 200 bin lira ABD'li perakende şirketi Tuesday Morning, koronavirüs nedeniyle iflas erteleme başvurusu yaptı Merkez Bankası'nın rezervleri 86,3 milyar dolara geriledi Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren trafik sigortasında zam oranı yarı yarı azaldı Buğdayda verim artınca çiftçi hasada kurban keserek başladı Tarihi İpek Yolu üzerinde kurduğu su değirmeninde tahin üretip kilosunu 35 liradan satıyor Bakan Albayrak'ın dün müjdesini verdiği destek paketinin detayları belli oldu Çankaya, Şenkaya ve Bingöl belediyelerine 98 zabıta memuru alınacak Güne yükselişle başlayan dolar 6,81'den işlem görüyor Son dakika: Hızlı tren seferleri 07.00 itibarıyla başladı! Yüzde 50 kapasiteyle çalışıyor Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu, fırsatçılık ve stokçuluğun önüne geçmek için göreve başlıyor Koronavirüs nedeniyle ara verilen Bodrum-Datça feribot seferleri yeniden başladı Yükselişe geçen altının gram fiyatı 377,5 liradan işlem görüyor